Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prasa krawędziowa BEYELER - głośna praca zaworu hydraulicznego przy powolnym opu

25 Sie 2013 22:20 3357 5
  • Poziom 2  
    Witam , pierwszy raz piszę na forum i mam taki problem z prasą krawędziową BEYELER RT rocznik 89 tzn. podczas pracy maszyny w momencie opuszczania belki gnącej już przy powolnym jej opuszczaniu słychać okrutny hałas jakby drganie z szumem z okolicy lewego cylindra . Podczas szybkiego ruchu belki tego hałasu nie ma. jeżeli odepnę zasilanie cewki z zaworu od powolnej pracy to belka schodząc do momentu powolnego schodzenia jest cicho natomiast w tym momencie lewa strona nie idzie tylko prawa i to zaledwie kilka milimetrów ponieważ komputer wyrzuca .
    Podejrzewam że może to być coś z zaworem tylko nie wiem czy samo czyszczenie wystarczy. Jak kupiłem tę maszynę to chodziła ładnie cicho natomiast po pewnym czasie przy odpaleniu jej głośno chodziła przy 2- 3 cyklach a później praca była już cicha. olej wymieniłem ale jak już głośno pracowała i nie pomogło.
    Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 28  
    Witam, masz jakiś schemat hydrauliczny maszyny ?

Często się spotykam, że zamki hydrauliczne hałasują (wpadają w rezonans), a prawdopodobnie jest on zastosowany żeby nóż nie opadł samoczynnie.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    witam, schematy mam jakieś jutro zeskanuje i prześle natomiast belka gnąca musi być po wyłączeniu maszyny opuszczona na matryce ponieważ gdybym zostawił ją w górze to belka i tak samoczynnie opadnie po 1 godzinie i później podczas uruchomienia trzeba sie troszkę pobawić aby ją podnieść i przygotować do pracy.
    dla mnie istotna jest kwestia czy tę głośną prace maszyny jestem w stanie zniwelować u siebie metodą warsztatową czy ewentualnie muszę wymienić jakis podzespół układu hydraulicnego. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    witam,
    w załączniku zamieszczam schemat hydrauliki dla mojej prasy . trochę to trwało gdyż musiałem ją zorganizowac bo nie miałem u siebie.
    proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam

Cytat:
    jeżeli odepnę zasilanie cewki z zaworu od powolnej pracy to belka schodząc do momentu powolnego schodzenia jest cicho natomiast w tym momencie lewa strona nie idzie tylko prawa i to zaledwie kilka milimetrów ponieważ komputer wyrzuca .

Wg. załączonego schematu nie ma zaworów od powolnego ruchu.
    Prędkością sterują zawory proporcjonalne SV.1 i SV.2.

Zwykle rozdzielacze EV.1 i EV.2 odpowiadają m.in. za funkcję bezpieczeństwa. Po pierwsze blokują one niezamierzony ruch siłowników w dół, po drugie odciążają układ hydrauliczny przez tzw. połączenie różnicowe.

Na 99% jeżeli problem występuje podczas powolnego ruchu winny jest zawór proporcjonalny - jeżeli problem narastał to prawdopodobnie wystarczy jego regulacja. Niestety nie wytłumaczę Ci jak go wyregulować ponieważ jest ryzyko, że zrobisz sobie krzywdę.
    Jedyne co możesz spróbować to przełożyć zawory EV między stroną lewą i prawą, aby być na 100% pewny, że wina leży po stronie zaworów proporcjonalnych SV.

Jeżeli możesz zrób zdjęcie kart sterujących zaworami proporcjonalnymi SV.1 i SV.2
  • Poziom 2  
    Witam,

Problem polega na tym , że krawędziarka bardzo buczy na wolnym zejsciu do materiału i w chwili gięcia natomiast na powrocie i szybkim dojściu juz nie. Jak się wsłuchałem to wynika , że tylko zawór z lewej strony tak buczy jakby drżał.
    Gdzieś czytałem, że zawory proporcjonalne dostaja prąd z karty sterowania. Regulowałem tak na wyczucie pokrętłam GAIN , I max, I rms,TACHY, OFFSET, ale nie było lepiej , same zawory też mają swojąą regulację jakąś śrubą ale nic z tego , dodatkowo tą regulacją prądu chyba coś skonociłem bo zderzak chodzi wolniej i przy odjeździe z 50mm do 400mm jedzie co ok 50mm i wyskakuje błąd jak go zresetuje to pojedzie o następne ok 50mm i znów błąd aż dojedzie do wartości 400mm.

Pomóżcie proszę co zrobić z tym zderzakiem oraz zaworami żeby było ciszej.

Zdjęcia przedstawiają kartę sterowania zaworami oraz zawór

Pozdrawiam Marcin