Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czysty i klarwony obraz w led-dzie 40-42cale

lope666 25 Aug 2013 22:27 1923 5
    lope666
    Level 9  
    Witam,
    Zabierałem się za kupno tv w zeszłym roku wyjechałem teraz wróciłem z zagranicy mam czas wiec ostro pracuje nad nowym sprzętem i proszę o konkretne rady; a mianowicie Moje pomieszczenie itp wyglądają następująco:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?6 x 7 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? brak upodobań
    6. Jak słońce świeci w pokoju? jasny, promienie słoneczne beda padaly z boku na tv i na widza(2 okna)
    7. Jaki masz obecnie telewizor?banq 24(oglądam na kompie)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?Usb,wifi,3d,smart - ale z wyszukiwarką
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? poczatkowo cyfrowy od 01.10- kablówka
    10 .Jakie urządzenia? brak
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4 głównie wieczorami
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojetnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy akcji, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak dość dużo i ogladać filmy przez internet
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie może daleka przyszłość
    16. Preferencje co do marki? niezawodność skłania Mnie do wyboru sharp/sony/panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 40-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?ogólnie słaba jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami 80%, 20%- dzien
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?2000-2500 tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak sklaniem sie do pasywnego

Modele ktore wpadły mi w oko to :
    -Panasonic tx-l42et60e

-PANASONIC TX-L42ET50

-TOSHIBA 40TL938G
    -TOSHIBA 40L7335

-Sharp LC-39LE650

-Philips 42PFL5008H
    -PHILIPS 40PFL4508H/12

z góry dziękuję
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    Ja bym jeszcze dorzucił tego do porównania: http://www.neo24.pl/?p=lg_42la660s&aff_id=101372, z programowym odświeżaniem 400Hz MCI, myślę, że będzie lepszy obraz w dynamicznych scenach od tych co wybrałeś. Dobrze byłoby jak byś to zobaczył na własne oczy. LA powinien być w euro albo MM, trochę droższy niż w neo, ale chodzi o zobaczenie obrazu. PO za tym, jeżeli chcesz serfować i używać smart TV to warto wziąć LG do porównania bo ma niezłe smarty.
    User removed account
    Level 1  
    lope666
    Level 9  
    Szukajać tv z matrycami natywnymi trudno mi uzyskac informacje o modelach ktore je posiadaja i sa godne polecenia... wracając do LG 42LA660S widze ze czestotliwość odswiezania jest kolo 400hz a panasonika 600hz lecz czy podane przez producenta dane sa w realu prawdziwe czy specjalnie podniesione??
    User removed account
    Level 1