Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG 2165-W - drukarka nie działa po wgraniu nieodpowiedniego FIX'a

26 Sie 2013 08:36 5454 28
  • Poziom 10  
    Chciałbym odświeżyć temat, jeśli można.
    Próbowałem do moje drukarki wgrać FIX, niestety z innym numerem seryjnym.
    Teraz nawet po włożeniu oryginalnego tonera [okazuje, iż w drukarce nie ma kartridge'a.

Czy mógłbym prosić o pomoc... ew. przesłanie FIX'a

Numer seryjny drukarki: Z7D3B8GD4C0068M
    Numer CRUM: 130403E4632

oprogramowanie: V3.00.01.14

Z góry dziękuje...
  • Poziom 21  
    Do tych modeli fixy przywiązane nie do seryjnego numeru, a do crumu. Jeśli pan wgrał fix z ochronu NU, to teraz tylko do serwisu, do naprawy,niestety tak to bywa jeśli próbujesz sam coś z internetu wgrać.
  • Poziom 10  
    Czy nic się nie da zrobić?
    Nie można przywrócić ustawień fabrycznych?
    Ani spróbować wgrać nowy FIX?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    niewiedomo co pan wgral czy z ochronu NU czy bez U, napisac mi na GG albo skype
  • Poziom 10  
    Ecoprint to prawdziwy geniusz tych drukarek. :-) Zrobione i działa, a już bałem się, że serwis...
  • Poziom 2  
    Witam
    w marcu żona kupiła drukarkę jak w temacie SAMSUNG 2165-W i mam spory teraz problem do zgryzienia.
    Mianowicie po tym jak przestał drukować oryginalny toner Samsunga dokupiła, zamiennik. Teraz już zamiennik ledwo co działa.
    Moje pytanie jest następujące.
    Czy mógłbym otrzymać poradę jak zrobić ten fix, o którym jest tu dość często mowo na forum, bo nie ukrywajmy zakup nowego tonera to jest nie mały wydatek.
    W sieci znalazłem stronę ale w języku rosyjskim odnośnie możliwości zrobienia takiego fix/chipa wiecznego,ale jak już wspomniałem niestety nie znam tego języka
    Z góry dzięki za informacje.
  • Poziom 21  
    do wygenerowanie fixa potszebny CRUM czipa oryginalnej kasety. Od zmienika niepodejdzi.
  • Poziom 2  
    Właśnie te CRUM-y to mam wygenerowany z oryginału a także z zamiennika,
    tylko nie wiem gdzie miałbym je użyć.
    Zresztą tydzień temu ktoś mi napisał, że jak bym chciał ustawić reset tego chipa w tonerze to spokojnie mi wystarczy CRUM z zamiennika, to ta osoba chyba mi złą informację wysłała na maila z tego co widzę podała.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    junior_1980 napisał:
    Właśnie te CRUM-y to mam wygenerowany z oryginału a także z zamiennika,
    tylko nie wiem gdzie miałbym je użyć.
    Zresztą tydzień temu ktoś mi napisał, że jak bym chciał ustawić reset tego chipa w tonerze to spokojnie mi wystarczy CRUM z zamiennika, to ta osoba chyba mi złą informację wysłała na maila z tego co widzę podała.

Fix wgrywa się do drukarki po kablu USB.
  • Poziom 2  
    Sprawę udało doprowadzi do szczęśliwego końca. Wielkie podziękowania dla pana ecoprint, bez którego pomocy nic bym nie zrobił.
    Temat do zamknięcia
  • Poziom 10  
    Cześć. Wgrałem fixa do drukarki SAMSUNG 2165-W. Po zabiegu świeci się czerwona dioda i pojawia się komunikat, że kaseta nie została zainstalowana. Jak to naprawić? Podejrzewam, że wgrałem nie pod ten numer seryjny.

Moderowany przez rys57:

Post scalono z odpowiednim wątkiem.

• Poziom 21  
    dla tych modeli ml 2165w fixy nie pod seryjny numer, a pod crum robionsie.
  • Poziom 10  
    Da radę cofnąć całą operację?
  • Poziom 17  
    bestsiwy napisał:
    Da radę cofnąć całą operację?

Niestety ale ten model nie posiada trybu wymuszonego więc nie ma możliwości naprawy na drodze wgrania kolejnego fixa. Potrzebne jest przeprogramowanie EEPROM-u, za pomocą kabla DEBAG>.
    Gdybys kupil model bez WI-FI czyli ML-2165 to nie byłoby najmniejszego problemu bo on ma tryb wymuszonego wgrywania firmware, ale niestety zapanowała moda na na WI-FI a to skutkuje jak wyżej opisano. To jest celowe dzialanie producenta, abyu zniechęcić ludzi do wgrywania fixów - poprzez uniemożliwienie im póxniejszego wgrania kolejnej poprawnej wersji firmware. Niestety wiele osób wpada w te pułapkę. Dla PRODUCENTA CEL ZOSTAŁ OSIAGNIĘTY - NABYWCA UWALONEJ DRUKARKI BĘDZIE ZMUSZONY DO ZAKUPU KOLEJNEJ.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Wielkie podziękowania dla ecoprint za pomoc i wyrozumiałość.
  • Poziom 8  
    AdamCw jak wejsc w tryb wymuszony w Ml 2165 ?
    czy tez jak napiasano trzeba przeprog eproma przy pomocy kabla DEBUG ?
  • Poziom 17  
    Bключить аппарат удерживая кнопку [PRINTSCREEN], и затем отпустить её. Индикаторы должны гореть непрерывно.

Aby wejść w tryb wymuszony (drukarka musi być wyłączona) należy włączyć drukarkę klawiszem Włącz, przy wciśniętym wcześniej klawiszu Print Scren (ten z telewizorkiem)i po 3s zwolnić oba klawisze.Diody powinny zapalić się i świecić w sposób ciągły.
  • Poziom 8  
    sęk w tym , że wgrałem źle tego (ru.) fix-a & niektórzy twierdzą, że teraz
    tylko płytka (z epromem) do wymiany ...
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy drukarka wchodzi w tryb wymuszony jak wyżej napisałem. Jeśli tak, to można wgrać poprawnego fixa i po sprawie. Oczywiście mam na mysli ML-2160/2165 bez WiFi. Pytałeś się o tryb wymuszony dla ML-2165 bez literki W. Jeśli masz <L-2165W to tak jak mówią koledzy.
  • Poziom 8  
    no wlasnie proobowalem -tak jak Napisales- i nie wlacza sie wogoole :((
  • Poziom 17  
    dan-34 napisał:
    no wlasnie proobowalem -tak jak Napisales- i nie wlacza sie wogoole :((

Napisz jaki masz model czy z literką W czy bez niej. Jeśli z W to nic nie pomogę.
  • Poziom 8  
    a jesli maja racje z ta (plytka ) to ile mn.wie. takie cos kosztuje ??
  • Poziom 17  
    dan-34 napisał:
    a jesli maja racje z ta (plytka ) to ile mn.wie. takie cos kosztuje ??

Napisz jaki masz model czy z literką W czy bez niej. Jeśli z W to nic nie pomogę.
  • Poziom 8  
    przeciez juz czytalem - ze W (wi-fi) to "mogila" mam normalna , bez :]
  • Poziom 17  
    dan-34 napisał:

Czy drukarka w ogóle nie załącza się? Napisz w sposób zrozumiały, co się z nią dzieje jak wciskasz klawisze.
  • Poziom 8  
    tak wogoole nie wlacza sie ("wgralem" wadliwie ten "grooby" 0.5 MB firm-ware)
  • Poziom 17  
    AdamCw napisał:
    dan-34 napisał:

Czy drukarka w ogóle nie załącza się? Napisz w sposób zrozumiały, co się z nią dzieje jak wciskasz klawisze.

Czy "nie działa" oznacza, że się nie załącza, czy też że nie drukuje?
  • Poziom 8  
    "trup" :-((

Dodano po 1 [minuty]:

mysle , ze wchodzi w gre tylko wymiana plytki z prockiem , tylko czy to
    sie oplaca (ile moze cos takiego kosztowac ?)
  • Poziom 21  
    dan-34 napisał:
    "trup" :-((

Dodano po 1 [minuty]:

mysle , ze wchodzi w gre tylko wymiana plytki z prockiem , tylko czy to
    sie oplaca (ile moze cos takiego kosztowac ?)

witam. prosze szczegulowo napisac co pan wgral? pszed wgraniem bylie czego,pan raport wydrukowal w kturym by bylo dokladny model, firmoware i crum? i jaki fix pan wgral? czy drukarka wogulie wlanczasie? zeby bylo szybcie prosze zkontaktowacsie zmna pszez GG liub skype