Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[BASCOM][t6963] W jaki sposób "wyczyścić" ekran ?

WCHPikus 26 Sie 2013 08:47 1116 2
  • #1 26 Sie 2013 08:47
    WCHPikus
    Poziom 14  

Witam!
    Sterownik lcd t6963.
    Bascom

Jak zrobić czyszczenie ekranu?
    Próbuje cls, cls text, cls graph, ale nie działa...
    Mam podprogramy, i chce wyczyścic ekran po przejsciu do następnego podprogramu.
    Niestety nie działa czyszczenie ekranu..

Kod wygląda na razie tak:
    .............................................................................

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wiem ze to jest zlepek, obsluga czujnikow dziala, ale nie czysci ekranu przy przejsciu.

Moze macie jakis pomysl?

Drugie nacisniecie klawisza w tym samym programie (np wciskam sw2, po chwili jeszcze raz sw2 to dziala czyszczenie..), moze jakis czas trzeba odczekac?

• #2 26 Sie 2013 16:15
    Mol
    Poziom 30  

Po co te klawisze w przerwaniu sprawdzasz ? I czemu tak dużo jest w tym przerwaniu .Licz tam sobie tylko czas , a sprawdzanie klawiszy zrób w pętli głównej.

• #3 26 Sie 2013 19:21
    WCHPikus
    Poziom 14  

Mol napisał:
    Po co te klawisze w przerwaniu sprawdzasz ? I czemu tak dużo jest w tym przerwaniu .Licz tam sobie tylko czas , a sprawdzanie klawiszy zrób w pętli głównej.

Odczyt ciśnienia, temperatury i wilgotności musze zrobić z przerwami, wiec klawisz w tym czasie nie sa obsługiwane..
    wilgotność mam z przerwa 1s, ds18b20 podobnie, ciśnienie raz na sek, wiec wszystko miesci się w okolicach sekundy na petle..a guzik ma reagować szybko.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo