Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A660-1EX - Deaktywacja panelu dotykowego (przycisk WiFi)

26 Sie 2013 11:23 2850 1
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Posiadam laptopa Toshiba Satellite A660-1EX.
    Moim zdaniem laptop ten ma nieergonomicznie rozwiązany panel dotykowy umiejscowiony tuz na klawiaturą QWERTY pomiędzy głośnikami
    (7 przycisków dotykowych wśród nich drugi od lewej to WiFi) - ponieważ często zdarza mi się przypadkowe wyłączenie WiFi w czasie pracy na klawiaturze.

Przeszukałem już sieć ale nie natknąłem się na rozwiązanie problemu jak dezaktywować panel dotykowy (jest mi zupełnie niepotrzebny) lub jedynie wyłączyć przycisk WiFi.

W starszych modelach z serii 300 doczytałem że za dodatkowe klawisze odpowiedzialna jest kombinacja programów:
    - Toshiba Assist
    - Toshiba Controls
    - Value Added pack
    Jednak seria 660 nie posiada w liście oprogramowania/sterowników podobnych programów

Sterowniki Toshiba A660-1EX

http://www.toshiba.pl/innovation/download_dri...rch=&action=search&macId=&country=null&page=1

Ściągnięte i instalowane z Toshib serii 300 w/w programy nie rozwiązywały sprawy możliwości wyłączenia przycisku WiFi (nawet w serii 300 nigdy nie było mowy
    o możliwości wyłączenia WiFi lecz o konfiguracji przycisków: przeglądarka, głośność, Windows Media Player, podświetlenie)

Może ktoś przerabiał podobny temat i podpowie mi jak "programowo" dezaktywować panel dotykowy lub sam przycisk WiFi?

Laptop z systemem: Windows 7 Ultimate 64bit

Dziękuję i pozdrawiam
    --
    Artur Dębski
    http://blogit.one.pl
  • Poziom 24  
    Spróbuj:
    -odinstaluj Value Added Pack
    -odinstaluj Flash Cards Support Utility
    Zapewne panel dotykowy korzysta z flasha, dosyć często spotykane w laptopach.

Sprawdź jeszcze, czy nie masz tego katalogu "C:/Program Files/Toshiba/TBS"
    Zakładając, że go masz to będąc w nim wytnij TBSWireless.exe i wklej gdzieś indziej na dysku.
    Jeśli włącznik Wlan na panelu dotykowym będzie nadal funkcjonował to wytnij cały folder, ew. usuń.
    Jeśli nie pomoże to nie mam pomysłu na to, które oprogramowanie odpowiada za to.