Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VECTRA B ABS - kontrolka abs

26 Sie 2013 13:13 2793 5
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem w mojej weterce natomiast wczoraj zabrałem się za ABS w aucie bo irytuje mnie ta świecąca ciągle kontrolka i myślałem że jak zrobię zworkę w złączu diagnostycznym to "wybłyska" mi kod błędu i będe wiedział co jest grane, i tu sie zdziwiłem bo check pokazał 1 błyśnięcie sek przerwy 5 błyśnięć sek przerwy 10 błyśnięć sek przerwy 3 błyśnięcia i 3 sek przerwy i to samo (1503 - nieprawidłowa identyfikacja modułu immobilizera) auto jeździ normalnie do przodu i tyłu tyle że kontrolka od ABS się ciągle świeci :(
    Pomoże ktoś co może być nie tak?
  • Poziom 43  
    Kelsey Hayes raczej testerem nie zworką to nie Bosch.
  • Poziom 42  
    Zworką w żadnej Vectrze B, ABSu się nie diagnozuje..
  • Poziom 34  
    Czy wykonałeś jakieś inne sprawdzenia dot. ABS-u np. czy faktycznie nie działa Ci ABS (podczas silnego hamowania). Czy oglądnąłeś okolice mocowania czujników ABS, czy np. nie wypadła wtyczka z czujnika. Może wykonywałeś jakieś naprawy przy kołach np. wymianę łożysk, przegubów, bowiem przy takich czynnościach mogło dość do uszkodzenia czujników ABS. Możesz sprawdzić miernikiem stan czujników ABS, więcej informacji na forach internetowych.
    Jeśli te sprawdzenia nie przyniosą efektu, to udaj się do fachowca.
    Żartuję, ale jeśli nie zależy Ci na działającym ABS-ie, to możesz "wygasić" kontrolkę.
  • Poziom 2  
    ABS nie działa przy hamowaniu sprawdzałem też czujniki i wzrokowo wydaje się być wszystko ok ostatnio wymieniałem klocki hamulcowe w zeszłym tygodniu ale kontrolka już świeciła w sumie świeci sie już prawie miesiąc przedtem było wszystko ok więc to nie przez to. wygaszenie kontrolki mi nie pomoże :P zawsze sobie powtarzałem że jak coś jest w aucie to musi działać. Poczytam troche o sprawdzeniu czujników miernikiem może fizycznie którys padł. Mam tylko nadzieje że to nie będzie pompa. Albo w sumie pojade na kompa to mi powiedzą co jest nie tak strace te 50zł ale szybciej niż latanie z miernikiem iszukanie na ślepo przyczyny
  • Specjalista grupy V.A.G.