Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor - czy prawidłowo ?

11 Mar 2005 18:10 2346 6
  • Poziom 15  
    Przymierzam się do kitu AVT z układem ssm-2165, myślę to zrobić tak ażeby do minimum ograniczyć ingerencję w układ TRX-a (w tym przypadku
    Yaesu FT-707) - zatem wcisnę go do mikrofonu, a z samego TRX wyprowadzę do gniazda mikrofonowego tylko napięcie 13.5V.
    Obecnie używam mikrofonu elektretowego, zatem na "gorącym" przewodzie
    który idzie do mikrofonu występuje napięcie stałe zasilające wkładkę.
    Wkładka zostanie przełączona na wejście wzmacniacza/kompresora, a do tego przewodu podłączone wyjście (po kompresji) oznaczone na schemacie
    literą (C).
    Czy takie rozwiązanie będzie prawidłowe - na wyjściu kompresora jest kondensator który powinien odseparować składową stałą.
    Pozdrawiam całe FORUM - Henryk
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    obetnij górę i dół, C2 żeby obcinał dół 22nf - C8 też max 220nF lub mniej i do masy jakiś 10nF (może więcej) z C2 abyś obcinał górę (po co ci 10Khz)
    niewiem czy elektret nie potrzebuje większego R1(47k?) - elektrety dają zadużo wysokich czy nie lepiej by było z wkładką dynamiczną?

z C8 220nf składowa stała nie będzie miała żadnego wpływu na kompresor
    powodzenia

jeszcze jedno jeśli kompresor będzie dawał zaduży poziom to zrób dzielnk rezystorowy na wyjsciu np 10K do masy - wyjście do trx-a 100k do wyjścia kompresora "7"
    powodzenia
  • Poziom 15  
    Dzięki za odzew !
    Mój "organ głosowy" jest wybitnie typu "sznaps-baryton" i uwypuklenie wysokich tonów byłoby wskazane, niskie napewno obetnę - dziękuję za wskazówkę.
    Nurtuje mnie tylko czy występowanie składowej stałej z poprzedniego zasilania elektretu na wyjściu (c) nie spowoduje jakiegoś zamieszania.
    Problem jest w tym że cały układ tego zasilania jest w "bebechach" TRX-a, a grzebanie tam przy mojej wiedzy i doświadczeniu uznałbym za conajmniej nieskazane.
  • Poziom 33  
    sp7kh sprawdż najpierw ustawienie pilota , w "fabryce" niewiele jest do poprawienia za pomocą srubokręta i lutownicy,tam naprawdę jest wystarczajce wzmocnienie modulatora.
    właściwie należy zestroić anteny na SWR 1.1 to będzie właściwe wzmocnienie
    do usłyszenia na paśmie 73 !
  • Poziom 15  
    Od sprawdzania anteny zaczynam każdy poranek, mam na stałe zamontowany miernik krzyżowy i w zakresie 3.68 do 3.74 MHz prawa wskazówka ani drgnie.
    Jest to fabryczna antena Djamond w-735 na 3.5 i 7 MHz, dostrojona indywidualnie i bardzo dokładnie.
    Miernik również fabryczny tej samej firmy.
    Ponadto gdyby przyczyną była antena to na Cw również byłaby niepełna moc, a jest ponad 100 W.
    Pozdrawiam : SP7KH - Henryk
  • Poziom 17  
    Chciałem tylko zauważyć, że układ SSM2165 w obudowie DIP ma już status "Obsolete" więc może być problem z jego zdobyciem - SOIC jest chyba nadal dystrybuowane. Ewentualnie można się pokusić o zastosowanie kolejnego wcielenia czyli SSM2166.

Pzr.
  • Poziom 16  
    TheMonter napisał:
    Chciałem tylko zauważyć, że układ SSM2165 w obudowie DIP ma już status "Obsolete" więc może być problem z jego zdobyciem - SOIC jest chyba nadal dystrybuowane. Ewentualnie można się pokusić o zastosowanie kolejnego wcielenia czyli SSM2166.

Pzr.

use the force - ssm2167 smd jeszcze mniejszy i zgrabniejszy