Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana resora górnego POMOCY

11 Mar 2005 18:10 1780 5
  • Poziom 10  
    Jak mozna "bezpiecznie" odkleić górny resor od membrany. Czy są jakies srodki chemiczne do tego, żeby uniknąc "brutalnego" sposobu jakim jest użycie ostrego narzędzia. Jest to głośnik Tonsila GDN 25/80/3 z resorem z pianki. Ludzie pomóżcie!!!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    ja robie to tak-wycinam membrane nożykiem do tapet w okolicy cewki-odrywam reszte(mam na mysli resztki membrany) pianke usuwam rozpuszczalnikiem nitro chyba ze wpadnie mi w rece zmywacz do paznokci-reszte w okolicach cewki delikatnie odrywam pensetą-nową membrane wklejam za pomocą kleju do tapet (polimerowy)okolice cewki klejem na gorąco i gotowe
  • Poziom 26  
    też dokladnie tak robie a jak nie chce odejsc to skalpelem od cewki odcinam a co do wymiany tylko resoru to odradzam gdyz membarana kosztuje kilka zl a znacznei latwiej sie robi i glosnik duzo lepiej wyglada.
  • Poziom 31  
    A resorek w tym GDN 25\80 jest sprawny czy już sparciał i się wykruszył i chcesz usunąć jego resztki? Bo jeśli jest cały a ty chcesz dajmy na to dostać się do cewki to niestety ale musisz ciąć górny resor,innej rady nie ma bo tonsil dobre kleje stosuje do głośników.Natomiast jeśli zawieszenie góne ci sparciało to możesz spokojnie rozpuszczalnikiem pozbyć się jego resztek z membrany bądź nawet paznokciem zeskrobać resztki z membrany (brudzi toto ręce ale czego się nie robi dla dobra sprawy :) )
  • Poziom 10  
    Dzieki za rady, ale czy przy wymianie resora nie naruszy sie reszta czyli dolny resor i cewka nie zacznie ocierac itp.? Jestem amatorem i dlatego mam tak duzo wątpliwosci.
  • Poziom 26  
    ehhhhh.... koniecznie chcesz oszczedzac. Ja ju zsi enarobilem i nawymienialem resowrow i narazie nie spapralem zadnego glosnika ale jak nie mialem wprawy to zdejmowalem kopulke wkladalem rolonik pomiedzy nadbiegunnik wew a karakas cewki i dopiero sie brale za klejenie resora do membrany i kosza tak aby nie byl ponadciagany nigdzie. Ale to jest sposob superamatorski i niekiedy mozna odrywajac kopolke lekko mowiac zjechac membrane. Teraz robie tak ze doklejam pierw do membrany resor rowniutko i jak juz klej wyschnie to klje budachem kosz i opuszczam membrane aby sama sie nalozyla ale pamietaj trzeba bardzo rowno nalozyc nie mozesz ciagnac membrany czy zawieszenia.