Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop hp xe4500 - wariuje ekran

26 Sie 2013 16:08 1122 5
  • Poziom 17  
    Witam, kupiłem ostatnio za grosze laptopa hp compaq xe4500 po wgraniu systemu ujawniła się jego wada tzn. Laptop czasami potrafi się nie włączać (zero reakcji, wentylator chodzi, napęd cd słychać, że przez chwile pracuje, ale ekran czarny) czasami się włączy i normalnie pracuje, a czasami przy puknięciu go lub i bez tego ekran się rozmazuje (tak jakby były dwa obrazy przesunięte względem siebie parę milimetrów w bok), a czasami pojawiają się zielone pasy na ekranie i komputer wyłącza ekran. Ostatnio jeszcze jakby się zawieszał na ekranie startowym, gdzie jest do wyboru bios. Gdy się go włączy, a jest czarny ekran laptop potrafi był "włączony" kilkanaście minut i nagle wszystko pracuje normalnie. I pytanie do kolegów: Co to może być? Karta graficzna? Taśmy? Płyta główna? I czy jest to sens wgl. naprawiać. Sprawy software raczej wykluczam.

PS. Dodam jeszcze, że do laptopa był dołączony oryginalny zasilacz HP, jednak jest on o mocy 65W, a na laptopie obok gniazda 75W.
  • Spec od komputerów
    Jakie czynności diagnostyczne, pomiary wykonałeś do tej pory?
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.
  • Poziom 17  
    Laptopa puki co nie rozbierałem, ponieważ i tak na tą chwile nie wiem czego szukać.
  • Spec od komputerów
    W takim wypadku pozostaje oddać sprzęt do serwisu.
  • Poziom 17  
    Laptop chyba nie jest wart tego by płacić w serwisie sumę większą od jego ceny :) To co mogę zrobić sam to zrobię, poprostu nie wiem do końca czego szukać w nim, nie miałem doczynienia z czymś takim w laptopie, na codzień zajmuje sie komputerami PC. Teraz laptop się włączył i od jakiegoś czasu pracuje normalnie, Everest piszę, że płyta główna <DMI> HP OmniBook PC (wiem, że to nie oznaczenie kodowe płyty głównej)
  • Spec od komputerów
    Nie pozostaje nic innego jak rada powyżej.