Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony PS-LX40P - Lewostronne obroty w gramofonie

manio92 26 Aug 2013 16:09 3942 9
    manio92
    Level 9  
    Witam. Kupiłem w Niemczech w caritas właśnie oto ten model Sony ps-lx40. Jest on zasilany 12V silniczkiem i do czego zmierzam podłączyłem go pod zasilacz i uzyskałem niestety lewostronne obroty zamieniałem plus z minusem ale efekt dalej był taki sam i teraz mam dylemat czy ktoś mógł przy tym majsterkować wstawił silniczek z lewostronnymi obrotami czy poprostu coś się popsuło samo z siebie:/ nawet po wykręceniu silniczka podłączenia go w odpowiedni sposób oraz i zamiany plusa z minusem dalej silniczek osiągał lewe obroty:/ wykręciłem silniczek i zrobiłem zdjęcia oto one(kabelek czerwono biały oraz cały biały idą do przycisku który spowalnia lub przyspiesza lekko obroty) Sony PS-LX40P - Lewostronne obroty w gramofonie Sony PS-LX40P - Lewostronne obroty w gramofonie Sony PS-LX40P - Lewostronne obroty w gramofonie :

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    egon42
    Level 37  
    Kolego tego typu silniki z reguły mają w środku stabilizator obrotów jeżeli go podłączyłeś odwrotnie to pewnie już jest uszkodzony.
    manio92
    Level 9  
    no właśnie w tym rzecz że uszkodzic sie nie uszkodził ale dalej nie mam pojęcia czy konieczna jest wymiana silniczka na prawostronne obroty czy z tym jeszcze coś zdziałam:/ zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Na silniczku jest data 89r czyli wychodzi na to że jest jeszcze oryginalny ale nie jest to możliwością żeby gramofon kręcił w lewo vinylem z reszta sami wiecie jaki jest tego efekt:/
    manio92
    Level 9  
    To wyjaśnia już mój dylemat tylko co jest teraz powodem tego że silniczek posiada lewostronne obroty ?:/

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Helpful post
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Po pierwsze...
    Jeśli posiadasz gramofon wymagający zasilania zewnętrznego +12V, to oznaczenie modelu brzmi PS-LX40P. Model PS-LX40 ma wbudowany zasilacz sieciowy.

Po drugie...
    Jeśli pierwsze podłączenie gramofonu, oznaczonego symbolem PS-LX40P, do zasilacza stabilizowanego +12V zostało wykonane w sposób pokazany na rysunku poniżej

Sony PS-LX40P - Lewostronne obroty w gramofonie

i silnik obracał się w lewo, to świadczy o uszkodzeniu układu stabilizatora wbudowanego w silnik.

GM
    manio92
    Level 9  
    kolega pomógł w rozwiązaniu problemu tylko teraz kolejny problem się nasuwa.Taki silniczek raczej ciężko znaleźć. Ciekawe czy jest szansa naprawy tego układu czy konieczna będzie wymiana i czy znajdzie tu zastosowanie zwykły silniczek tylko teraz kwestia obrotów:/
    manio92
    Level 9  
    Jak uważacie czy taki silniczek będzie się nadawał do tego gramofonu? Link? Tylko wtedy kwestia regulatora obrotów:/
  • Helpful post
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ten silnik się nie nadaje.
    Potrzebujesz silnika z czterema wyprowadzeniami i z wbudowanym stabilizatorem obrotów.
    Dwa wyprowadzenia to zasilanie silnika, a dwa pozostałe służą do skokowej zmiany prędkości obrotowej silnika.
    Dostępne są silniki, spełniające te warunki, które są stosowane w magnetofonach kasetowych wyposażonych w tryb szybkiego kopiowania, ale nie posiadają one osobnej regulacji prędkości dla 33 1/3 i 45 obr/min.
    Taką regulację ma oryginalny silnik.
    Niestety silniki do magnetofonów mają z reguły lewe obroty.

GM
    manio92
    Level 9  
    Wychodzi na to że jestem w ciemnym zaułku:/ już ta regulacja nie jest tak potrzebna na 33 1/3 czy tam 45obrotów żebym dostał chociaż taki z tymi 45 obrotami żeby można było cokolwiek posłuchać. No cóż okaże się to ile zachodu z tym będzie :/ Dziękuje wszystkim którzy się tutaj udzielili i pomogli:)