Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura - Lewy alt doznał zmiany funkcji nieznanym skrótem klawiszowym.

Valken 26 Sie 2013 18:27 4248 6
  • #1 26 Sie 2013 18:27
    Valken
    Poziom 5  

Witam,

Od zarania dziejów na mojej klawiaturze lewy alt miał funkcję identyczną z prawym altem. Niestety ostatnio, gdy dzieciaki dorwały się do blaszaka lewy alt zwariował - otwiera menu paska w programach. Dowiedziałem się jedynie o tym, że swoimi paluszkami dzieci spamowały w okolicy lewego-dolnego rogu klawiatury.
    Nie jest ona ani zalana, ani popsuta. Po prostu jakimś skrótem klawiaturowym, którego nie znam wyłączono funkcję tego klawisza.
    Po przeszukaniu połowy internetu nie byłem w stanie znaleźć odpowiedzi - może ktoś z forumowiczów wie, jak przywrócić lewemu altowi funkcję prawego?
    Nie wchodzi w grę mapowanie - po prostu lewy alt nie otwierał menu, a stawiał polskie znaki - poza tym wszystko było normalnie. W sumie to szukam tylko skrótu klawiaturowego, przy czym zmiana języka i ustawień języka nic nie dały.

• #2 26 Sie 2013 18:47
    2255857
    Usunięty  
  • #3 26 Sie 2013 18:51
    Szaman7
    Poziom 25  

Menu paska, tj pasek zadań?

Czy przyciskając prawy alt normalnie wchodzą Polskie znaki? Tylko z lewym alt'em tak się dzieje? Wszystkie inne klawisze działają normalnie?

• #4 26 Sie 2013 20:57
    Valken
    Poziom 5  

MatT__ Ta kombinacja nie odnosi się do mojego problemu. Niemniej próbowałem wszystkich znanych mi kombinacji zmieniających klawisze, oraz ręcznego zmieniania języków.

Szaman7 napisał:
    Menu paska, tj pasek zadań?

Czy przyciskając prawy alt normalnie wchodzą Polskie znaki? Tylko z lewym alt'em tak się dzieje? Wszystkie inne klawisze działają normalnie?

Jedyny klawisz mający problemy to lewy alt. Nigdy nie otwierał menu, a teraz mu się zachciało. Szukałem skrótów klawiaturowych z alt, shift, ctrl i logo windows ale nic z tego.

• #5 26 Sie 2013 21:53
    kokapetyl
    Poziom 42  

Kol.Valken czytając Twój post,pobawiłem się klawiaturą i o zgrozo pomerdały się klawisze, na szczęście RESET uratował wszystko.

• Pomocny post
    #6 26 Sie 2013 22:00
    2255857
    Usunięty  
  • #7 27 Sie 2013 17:54
    Valken
    Poziom 5  

MatT__ napisał:
    Spróbuj cofnąć system może to pomoże

No dobra, dzięki. W sumie o takim radykalnym rozwiązaniu nie myślałem. Wszystko jest jak wcześniej, no ale jak to z cofaniem systemu - mam braki do odpracowania. Niemniej jednak nie wiem co mam zabronić wciskać pociechom.
    A żartownisiowi z resetem to proszę odłączyć internet.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME