Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Wingo L Smilo - Brak pracy w automacie, padnięta fotokomórka?

26 Sie 2013 19:09 2037 7
  • Poziom 7  
    Witam, mam pytanie dotyczące automatu do bramy Nice Wingo L Smilo. Otóż brama przestała pracować w automacie, z tego co zauważyłem nie "tyka" w ogóle fotokomórka zainstalowana na słupkach jako zabezpieczenie. Napięcie jest, siłowniki sprawne bo brama pracuje w trybie awaryjnym jednak nie ma podtrzymania ( póki trzyma się przycisk pilota to brama się otwiera a po puszczeniu staje). W jaki sposób wyeliminować fotokomórkę aby sprawdzić czy to ona jest odpowiedzialna za całe zamieszanie? Byłem w sklepie ale czas oczekiwania na foto to ok. 3 tyg.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Jeśli trzymasz przycisk pilota i brama jedzie a puścisz staje to wina fotek.Zasłaniając jedną z fotokomórek powinieneś usłyszeć "cyknięcie" przekaźnika.Jeśli tak nie jest i jesteś pewny,że do fotek dochodzi napięcie najprawdopodobniej masz uszkodzony nadajnik (ten z dwoma przewodami,ten w którym nie świeci czerwona dioda).
    Zewrzyj w centrali pin 13 z 20.Centrala będzie pracować jak bez fotek.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Ok dzieki za pomoc, sprawdzę jutro ze względu na późną już porę :)
  • Poziom 7  
    No i brawo dla Pana-brama pracuje na mostku 13-20. Moje pytanie jest jeszcze takie- jak ewentualnie sprawdzić czy padł nadajnik czy odbiornik fotokomórki? Napewno dioda nie świeci, ale dioda w moim automacie zamontowana jest na płytce na która przychodzą 4 przewody a nie 2. Czy mógłby mi Pan polecić firmę gdzie mogę ów brakujący element dokupić online?
  • Poziom 7  
    Pytanie do specjalistów- czy styki na odbiorniku są na zasadzie styku zwierno/rozwiernego czy są sterowane napięciowo? Dioda zainstalowana w odbiorniku powinna świecić w momencie wejścia przeszkody w pole czy świeci stale a w momencie pojawienia się przeszkody gaśnie?
  • Poziom 7  
    Witam ponownie,
    zakupiłem fotokomórki firmy NICE, zabudowałem, podłączyłem. Zasilanie U=23V jest i na nadajniku i na odbiorniku, dioda podczas wejścia przeszkody zaświeca się, słychać charakterystyczne tyknięcie-niby wszystko ok. Z sterownika ( A400) zdejmuję mostek 13-20 i tu pojawia się problem- otwieram pilotem, na sterowniku zapala się dioda sygnalizująca odebranie sygnału z pilota, następuje wysterowanie styku przez tyknięcie ale brama nie jedzie. Świeci się pierwsza i trzecia dioda na sterowniku. Po przywróceniu mostka 13-20 brama pracuje w automacie bez fotokomórek, bez mostka nie pracuje. Proszę o jakieś podpowiedzi fachowców...
  • Użytkownik usunął konto