Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV - Nie ma zasilania na przewodzie od stałego napięcia do radia

26 Sie 2013 19:45 5067 4
  • Poziom 2  
    Witam. Dzisiaj przy montowaniu radia zrobiłem małe zwarcie i teraz nie ma prądu na przewodzie od stałego zasilania do radia ( u mnie kolor zielony i pisze na nim memory -pamięć). Natomiast na czerownym kablu ( pisze +12) prąd jest, po przekręceniu stacyjki. Bezpieczniki sprawdziłem i są całe. Domyślam się, że gdzieś się upalił przewód ale gdzie zrobił to najprędzej?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Najprawdopodobniej przewód uległ uszkodzeniu w miejscu łączenia- proponowałbym tam właśnie szukać uszkodzenia. Sam montując radio zawsze odłączam akumulator od samochodu, by po pierwsze nie wydawać pieniędzy na wymianę uszkodzonego bezpiecznika, a po drugie by nie uszkodzić radia - kolega miał przypadek, jak w czasie montażu przez nieuwagę podał napięcie na przewód głośnikowy. Chociaż trwało to bardzo krótko, końcówka mocy uległa uszkodzeniu.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Wiecie może jak ten przewód jest poprowadzony.Z tego co wyczytałem ten kabel nie ma bezpiecznika więc chyba nie dochodzi do skrzynki z bezpiecznikami...Nie jestem pewien ale chyba mam jeszcze bezpieczniki przy akumulatorze moze byc któryś z nich odpowiedzialny za brak napięcia na tym przewodzie ( nie mam jak sprawdzic bo jest juz ciemno)?
  • Poziom 29  
    Jest na 100% bezpiecznik.
  • Poziom 32  
    Jeżeli montujesz nie fabryczne radio do golfa IV musisz odłączyć stały plus na wtyku podajże nr 5 .
    Do radia sa 2 bezpieczniki.