Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel vectra B 98 2.0 DTH - brak mocy

wwdd1977 26 Aug 2013 21:39 3465 6
 • #1
  wwdd1977
  Level 2  
  Witam,
  od 2 tygodni walczę z moją Vectrą i nikt mi nie potrafi pomóc, dlatego zwracam sie po poradę do Was. Zaczeło się od tego, że pękł przewód doprowadzający paliwo do wtryskiwacza. Zakupiłem nowy i oddałem do mechanika do wymiany. Gdy odebrałem auto okazało sie, że auto po nocnym postoju się zapowietrzyło i nie chce odpalić. Przy użyciu pompki udało mi się odpowietrzyć i odpalić auto. Pojechałem do mechaniora, żeby dokręcił bo pewnie się nie przyłożył. Po odebraniu auta, stwierdziłem że zaczoł klekotać i nie ma mocy. pracuje/jedzie jak załadowany na maxa Star. Gdy wróciłem do mechanika, powiedział że zabrudzony jest dolot powietrza (te klapki pod kolektorem dolotowym). Po oczyszczeniu dolotów, intercoolera, klapek okazało się że nic to nie pomogło. Instalacja podciśnienia sprawna, zawór EGR działa, zawór sterujący turbiną też działa, turbo chodzi ale słabo. na komputerze pokazuje błąd 1220. I teraz najciekawsze: Przez pierwsze 10 sek. od odpalenia auto idzie normalnie, turbina kręci, ale klekocze. Po tych 10 sek. auto słabnie i jedzie w trybie awaryjnym. Rano pali bez problemu, spalanie wzrosło z 5,5 l do 6,5l. No i co wy na to ? Pomocy, bo już zaczołem zbierać ulotki typu: "kupie każde auto". Z góry dzięki  Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

  Czy jest możliwość, żeby podczas zmiany przewodu pomiędzy pompą i wtryskiwaczem doszło do przestawienia pompy względem wałka rozrządu? Czy jest jakaś możliwość regulacji/obrotu pompy na mocowaniu do bloku silnika.
 • Helpful post
  #2
  żałosna udręka
  Level 34  
  Pompa do naprawy.
 • #4
  wwdd1977
  Level 2  
  a przepływomierz ?
 • #7
  wwdd1977
  Level 2  
  Witam,
  problem rozwiązany. Okazało się, że przewody od zaworu regulacji dawki mają przetopiną izolacje i zwierają do masy. Auto śmiga idealnie. Muszę je dobrze zaizolować i w droge. Dzięki wszystkim za pomoc.