Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung n102s - Zalany komputer raz sie wlaczy raz nie

26 Sie 2013 20:52 1857 10
  • Poziom 2  
    Witam. Jak w temacie mam tego netbooka byl zalany 2 razy. Po pierwszym razie musialem kupic klawiature dobra spoko chodzil dalej normalnie. lecz ponownie zostal zalany sokiem. na poczatku dzialal wymienilem klawiature bo znow nie dzialala i teraz sie nie wlacza. Chyba ze wyciagne baterie na dluzej np na godzine i wloze ponownie to sie wlaczy. a tak zawsze wylacza sie w momencie gdy pojawia sie komunikat ktorym klawisze,m wlaczam bootowanie lub biosa. z czym to moze byc problem.. Prosze o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Znajdź film na yt w którym rozbierają podobny model.
    Weź szmatę z ludwikiem, rozłóż toto i przetrzyj gdzie widzisz sok na elementach.
    Poczekaj aż woda wyschnie/odparuje, złóż z powrotem. Voila!
  • Poziom 2  
    wlasnie chodzi o to ze jest wyczyszczony w srodku calutki bo go czyscilem wiele razy i nie ma nigdzie oznak soku ani niczego podobnego
  • Poziom 15  
    Po zalaniu nie czyścimy ludwikiem a już tym bardziej nie wodą! Procesor to jak Cie mogę ale nie płytę. Czyszczenie izopropanolem i miękką szczoteczką zwracając uwagę żeby nie uszkodzić drobnicy. Z twoim przypadkiem czeka Cie wycieczka do serwisu, bo zalanie najczęściej powoduje większe uszkodzenia niż sama klawiatura.
  • Poziom 25  
    tak czy siak może być gdzieś na stykach teraz trzeba rozebrać na czynniki pierwsze i dokładnie czyścić
  • Poziom 30  
    michał_bo napisał:
    Po zalaniu nie czyścimy ludwikiem a już tym bardziej nie wodą! Procesor to jak Cie mogę ale nie płytę. Czyszczenie izopropanolem i miękką szczoteczką zwracając uwagę żeby nie uszkodzić drobnicy. Z twoim przypadkiem czeka Cie wycieczka do serwisu, bo zalanie najczęściej powoduje większe uszkodzenia niż sama klawiatura.
    Ciekawe jaki izopropanol rozpuści Ci cukry zawarte w napojach. Czemu nie czyścimy wodą ?
  • Poziom 15  
    Unikamy czyszczenia wodą ponieważ jest dość przenikliwym medium a używanie wypieracza (ot choćby WD-40) nie jest dobrym pomysłem. Propanol sam w sobie cukier rozpuści, ale tempo rozpuszczania jest bardzo powolne,
  • Poziom 43  
    Przetestuj dysk twardy w jakiejś stacjonarce.
  • Poziom 30  
    Dziwne teorie, bo ja już parę płyt po zalaniach dosłownie kąpałem w wodzie z detergentem i dzięki temu znów są sprawne.
  • Poziom 25  
    no to masz szczęście ja bym tak nie potraktował żadnego urządzenia
  • Poziom 18  
    Oczywiście że używamy wody z detergentem. Jeśli był zalany czymś słodkim to tylko lekko ciepła woda i odrobina płynu do naczyń. Następnie kąpiel w izopropanolu i suszenie.
    Nie używamy myjek ultradźwiękowych, można uszkodzić rdzenie układów.

Jeśli komputer został umyty a nadal nie działa poprawnie to czeka go serwis, korozja mogła uszkodzić połączenia lutowane i/lub ścieżki.