Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja - Mastercook I4DE64Z2S czy Beko HII 68600 PTX?

26 Sie 2013 20:55 5142 5
  • Poziom 1  
    Witajcie,
    Przymierzam się do zakupu AGD do nowego mieszkania i oczywiście staram się dokonać wyboru optymalnego, a że ilośc sprzętu na rynku jest ogromna, proszę Was o pomoc - w tym przypadku w kwestii indukcji.

Z lektury forum zrozumiałem, że wybór marki jest rzeczą wtórną. Wobec tego na chwile obecną wyselekcjonowałem dwa modele:

1) Mastercook I4DE64Z2S - dobre opinie na sieci, ponoć można nastawiac garnków na te duże pola ile wlezie i płyta da radę...
    2) Beko HII 68600 PTX - 5 lat gwarancji, 8 pól z mozliwością ich łączenia...

Jeśli chodzi o moje preferencje to marka jest mi kompletnie obojętna, ważny jest dla mnie dobry stosunek ceny do jakości, maksymalnie długa gwarancja, energooszczędność. Skupiłem się na modelach, które mają te duże pola, bo czuję, że przyda mi się elastyczność pracy, jaką oferują.
    Będzie to moja pierwsza indukcja, więc nie mam doświadczenia z pracą z nimi...

Co sądzicie o modelach, które wybrałem? A może macie kontrpropozycje?
    Dzięki z góry...
  • Poziom 10  
    fealedhrel napisał:
    Witajcie,
    1) Mastercook I4DE64Z2S - dobre opinie na sieci, ponoć można nastawiac garnków na te duże pola ile wlezie i płyta da radę...

Mam I4DE64ZS (czyli jedno pole evo mniej) od 2 lat. Złego słowa powiedzieć nie mogę, wpieta w 3 fazy ma zawsze moc. Ze 2 razy się zawiesiła i pomaga tylko wyłączenie prądu. Z tymi nastawianiem ile garków wlezie to ja nie wiem bo nad każdym nie będziesz miał oddzielnego ustawiania mocy. Ta płyta tania nie była ale ostatnio porównywałem z Boschem (kosztował też koło 2 tys), miał zwykłe 4 pola i posiadał niestety sporą wadę czyli mniej stopni mocy. Do Mastercooka można dokupić dodatkowe 3 lata gwarancji za ponad 300 zł. Jeśli wersja z dwoma polami jest równie dobra jak z jednym to moge polecić...

ps. tak naprawdę do tej pory nie użyłem podłóżnego garnka na tym polu wiec obawiam się, że sens kupowania z dwoma jest dość nikły ;)
  • Poziom 1  
    Cześć, mam płytę I4DE64Z2S ponad dwa lata. Po dwóch latach i dwóch tygodniach użytkowania wysiadł moduł zasilania induktora z lewej strony. Niestety nie miałam przedłożonej gwarancji na pieć lat :(((((, bo sklep oferował mi wtedy ubezpieczenie za 400zł. Czeka mnie teraz dość kosztowna wymiana (ok. 600zł). Więc jeśli się zdecydujesz to warto wykupić gwarancję producenta na 5 lat (teraz kosztuje 150zł). Jeśli chodzi o użytkowanie, utrzymanie w czystości - bez zarzutu. Przez dwa lata nie mam zarysowań. czyszczę środkiem do płyt indukcyjnych średnio raz na 1-2 tygodnie (wg. potrzeby).
  • Admin grupy AGD
    ptiroat napisał:
    ERA_76 napisał:
    Więc jeśli się zdecydujesz to warto wykupić gwarancję producenta na 5 lat (teraz kosztuje 150zł).

Raczej 319 w przypadku indukcji. Ale ma się 2 lata na przedłużenie...

https://gwarancja.mastercook.pl/?p=regulamin

Code:
    7. Wykupienie „MasterGwarancji” możliwe jest wyłącznie w okresie obowiązywania 2-letniej gwarancji podstawowej.

Czy aby możliwe jest, żeby Fagor wyszedł przed szereg i pozwolił sobie na taktykę wykupienia dodatkowej gwarancji przed upływem jej zakończenia, a nie w "ustawowym" terminie, praktykowanym przez wszystkie firmy, t.j. 30 dni od daty zakupu?
    Trzeba zapytać u źródła.
    ?
    Nie sądzę, pewnie błąd na stronie, albo jakiś kruczek.

Moim zdaniem byłby to strzał w kolano firmy Fagor.
  • Poziom 10  
    skryn napisał:

Code:
    7. Wykupienie „MasterGwarancji” możliwe jest wyłącznie w okresie obowiązywania 2-letniej gwarancji podstawowej.

Czy aby możliwe jest, żeby Fagor wyszedł przed szereg i pozwolił sobie na taktykę wykupienia dodatkowej gwarancji przed upływem jej zakończenia, a nie w "ustawowym" terminie, praktykowanym przez wszystkie firmy, t.j. 30 dni od daty zakupu?
    Trzeba zapytać u źródła.
    ?
    Nie sądzę, pewnie błąd na stronie, albo jakiś kruczek.

Moim zdaniem byłby to strzał w kolano firmy Fagor.

Ta informacja wisi od ponad 2 lat. Z tego co pamiętam to na kartce od Fagora dostałem to samo. Właśnie przedłużam gwarancję u nich na płytę i zmywarkę więc jakby co będę na bieżąco;)

Ale dlaczego strzał w kolano? Z tego co pamiętam to np HP ma podobne zasady...