Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B4 1,9tdi 90KM 1Z - Jaki rozrząd?

kampog1 26 Sie 2013 22:17 4173 3
  • #1 26 Sie 2013 22:17
    kampog1
    Poziom 8  

Witam! Tak jak w temacie chciałbym się spytać jaki komplet rozrządu do mojego Passata kupić, żeby być pewnym, że nie będzie z nim problemów przedwcześnie, czyli wg mojego mechanika przez 60tys km?? Znalazłem na Allegro kompletny zestaw rozrządu w dość niskiej cenie bo za 160zł z przesyłką - co wy na to:

PASEK ROZRZĄDY GATES 5223XS LUB CONTITECH
    ość zębów 137
    Szerokość [mm] 25
    Napinacz MAXGEAR /QYAP/DJB 55426 MG
    średnica zewnętrzna [mm] 77,5
    Szerokość [mm] 30
    Rolka prowadząca MAXGEAR/DJB 55415
    średnica zewnętrzna [mm] 28,3
    Szerokość [mm] 29

pozdrawiam

0 3
  • #2 27 Sie 2013 03:29
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Pasek rozrządu ok - nawet polecam. Co do reszty, to ciężko mi powiedzieć (po prostu nie stosuję tej firmy), ale w większości spotykam się z opinią na "NIE". Tak, więc, gdyby to było moje wozidło, pewnie bym dołożył i kupił znanych marek... A co do kasy? Hmmm, lepiej 100zł dołożyć, niż później kilka tysięcy - no, ale to moje prywatne zdanie!

0
  • #3 27 Sie 2013 08:42
    robin161
    Poziom 22  

Najlepiej będzie, jeśli zakup rozrządu powierzysz mechanikowi który będzie go zakładał. Po pierwsze - każdy z mechaników z doświadczenia wie które są najlepsze i na nich pracuje, po drugie (najważniejsze) - masz pewność, że jak będzie (ewentualna) awaria rozrządu, to mechanik uzna gwarancję, a po trzecie - może rozrząd taniej kupić w "swoim" sklepie, korzystając z rabatu.
    Kupując sam, przejmujesz na siebie odpowiedzialność za jakość użytych materiałów.

0
  • #4 23 Gru 2013 20:55
    kampog1
    Poziom 8  

witam!
    Ostatecznie kupiłem:
    Pasek CONTITECH
    Rolka prowadząca paska rozrządu RUVILLE
    Rolka napinacza paska rozrządu RUVILLE

Lepiej dołożyć trochę pieniędzy, kupić markowe części i mieć spokojną głowę :-)

pozdrawiam

-1