Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN C5 2007 2.0 HDI automat FAP

scubatech 27 Sie 2013 08:09 2400 0
    scubatech
    Poziom 1  
    Witam Kolegów.
    Mam problem z moją cytrynką.

Auto ma przejechane 250 tyś .
    Podczas jazdy zauważyłem że przy delikatnym dodawaniu gazu falują obroty miedzy 1400 – 2200. Tak samo robi się podczas spokojnej jazdy ale tylko w tym zakresie.
    Przeszukałem różne fora objawy były różne.
    Sam nie dałem rady więc udałem się do servicu citroena w Szczecinie .
    Okazało się ze zapchany jest filtr FAP jak i uszkodzony jest zawór EGR.
    Zostało to wszystko naprawione czyli wymieniony zawór EGR + adaptacja komputerowa jak i został wymieniony na nowy filtr FAP dodatkowo uzupełnienie dodatku do paliwa Eloys.
    Po przebiegu około 3000 km znów wróciły falujące obroty pojechałem to tego servicu i na gwarancji wymienili mi znów filt FAP ( powiedzieli że może był wadliwy ) , i znów działało wszystko dobrze..... i znów sytuacja przebieg około 3000 km i znów falują obroty .
    Wkurzenie moje sięgnęło zenitu więc pojechałem do drugiego servicu w Szczecinie.
    Tam zaczęli sprawdzać i okazało się że nie ma dodatku ELYOS do paliwa ( zbiorniczek jest pusty ).
    Pojechałem do pierwszego servicu gdzie wszystkie wymiany / naprawy dokonałem.
    I usłyszałem że uzupełnili ten dodatek i że wina jest po stronie pompki dozującej ten dodatek .

Moje pytania
    1. Czy jest to możliwe że na przestrzeni 6000 km 3 litry dodatku do paliwa Elios mogło się skończyć ??? ( jeżeli ten dodatek wystarcza 3 litry na około 60-80 tyś km )
    2. Czy rzeczywiście może być taka sytuacja że pompka dozownika tego dodatku podawał tyle że na przestrzeni 6000 km zbiorniczek został pusty???
    3. Czy to prawda że jeżeli podawana dawka w dużej ilości płynu ELYOS może spowodować zapachnie filtra FAP ????
    4. Czy już od pierwszej wymiany mogła się zepsuć pompka dawkująca ten dodatek ????

Nie wiem co mam robić !!!!
    Dziś o 15 oddaj auto do „pierwszego servicu” i boje się że znów mnie skasują.....

Zapomniałem dodać..... jeżdżę 50 na 50 % czyli połowa miast ( długie przebiegi ) i 50 % trasa.

PROSZĘ O POMOC