Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje pomocy dobrego fachowca

Wajcha_pl 11 Mar 2005 19:52 18741 31
    Wajcha_pl
    Level 11  
    Witam serdecznie!
    Od kilku lat mieszkam w Northampton w Wielkiej Brytanii. Jako, ze technika posunela sie do porzodu teraz moge byc blizej Polski niz kiedys. Oczywiscie mam na mysli Polska telewizje cyfrowa. Zakupilem podczas pobytu w Polsce dekoder CYFRY+ (Philips) i zamontowalem go u siebie w domu. Nie kupowalem talerza w Polsce bo stwierdzilem, ze nie bede latal z wielka paczka jak moge kupic na miescu. To byl BLAD. Przecenilem swoje mozliwosci. Udalo mi sie podlaczyc dekoder. I oto na czym teraz stoje:
    1. Dekoder podlaczony do telewizora. Wszystko dziala. Moge skakac po kanalach, moge wchodzic do menu (co zreszta robilem).
    2. Wszedlem do menu, ''Znajdz satelite'' pojawily sie dwie skale. Jedna ''zgrubiona'' druga ''szczegolwa''. Obie sa na zero i nie ma wg paska sygnalu.
    3. Kupilem na ebayu: 80 cm aluminowy talerz. Do tego w komplecie dostalem ''Maximum Universal Single Monoblock LNB 0.4dB for Astra & Hotbird'' no i kabel i komplet wkretow, nakretek i wtyczek. Zmontowalem wszystko razem. Podlaczylem kabel antentowy z jednej strony do dekodera a drugi do tego LNB ktory umiescilem na koncu wysiegnika tak jak instrukcja montazu pokazuje. Niestety nie mam sygnaly. Wyszedlem na ogrod i jako, ze nie wiem gdzie jest 13 stopni E obracalem sie powoli do okola. Niestety wskazniki na telewizorze nawet nie drgnely. Ich tam poprostu wg nie ma. Kiedys jak mieszkalem w Polsce mialem taki starszy dekoder CYFRY+ z pilotem o smiesznym ksztalcie. Tam nawet jak wiatr przewrocil nasza antene to skala pokazywala bardzo cienka czerwona linie. Tutaj wskaznika wg nie ma. Tak jakby dekoder nie odbieral sygnalu.
    Jako, ze w Wielkiej Brytanii nie ma nikogo kto moze mi pomoc, bo jedyna firma ktora montuje satelity to sky a oni moga mi ewentualnie zalozyc swoj dekoder, posiadanie CYFRY za granica nie jest do konca legalne, nie mam sie do kogo zwrocic o pomoc. Dlatego zwracam sie do Was. Jesli ktos ma jakies sugestie to bede wdzieczny.

Aha i jeszcze jedno. Jak mozna sprzwdzic gdzie jest 13 st. E?? Czy sa do tego jakies specjalne urzadzenia?

Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz
    Marcin Z.
    Level 20  
    Witam!
    Sprawdź czy masz wpisaną poprawną częstotliwość kanału podstawowego, na HotBirda wynosi ona 10892, dopiero po jej wpisanu możesz szukać sygnału.( polaryzacja pozioma).
    Pozdrawiam.
    MIREK54
    Level 26  
    Oj marnie to widzę!!!!Na początek to ten monoblock - jego się instaluje dopiero jak ustawisz antenę na singlu na HB i tunerem analogowym nastawionym na TVP Polonia.Dopiero wtedy możesz zamontować monoblocka ustawiając odpowiednio DISEqCa (to jest problem przy ustawieniu anteny).Ale największy problem w/g mnie jest ze znalezieniem satelity HB-musisz sie trochę poduczyć w tym temacie najlepiej przez internet.Ale na pocieszenie powiem że wszystko robią ludzie.Życzę powodzenia i polecam ten wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic255236.html
    Kris 78
    Level 12  
    Ustawianie anteny na tunku cyfrowym jest dosc kłopotliwe tym bardziej na philipsie Cyfry+ sygnał przewaznie wskakuje z opóznieniem tak że trzeba powoli kręcic anteną. Jesli posiadasz monoblock to powinienes miec przede wszystkim skonfigurowane w menu tunera funkcje disec. Philipsa miałem dawno wiec nie pamietam czy on wogóle te funkcje obsługuje?
    Wajcha_pl
    Level 11  
    Oto moje ustawienia:
    Antena Zbiorcza NIE
    Kotrola Polaryzacji TAK
    Podwojny Oscylator TAK
    Oscylator czestotliwosci 1 9,750 GHz
    Oscylator czestotliwosci 2 10,600 GHz

Parametry kanaly pdostawowego:
    Czestotliwosc kanaly podstawowego: 10892 GHz
    Predkosc transmisji: 27500 ms/s
    FEC 3/4
    Polaryzacja POZIOMA

Nie ma sygnalu. Kompletnie. Obracam sie z talerzem o 360 stopni bardzo powoli i nic kompletnie nic. Obraz wg nie drga. Czy ktos ma jakies inne sugestie??
    Kris 78
    Level 12  
    Wydaje mi sie że problem to ten monoblock. Najlepiej gdybys założył zwykły konwerter pojedynczy. Ta twoja miejscowosc tak na oko leży mniej więcej na wysokosci Poznania czy Warszawy. Jesli masz na antene podziałke w stopniach do ustawiania pionu to mniej wiecej powinienes ustawic ją na 29/30stopni (Hot Bird). Potem powoli musisz krecic anteną w poziomie w kierunku południowym.
    Wajcha_pl
    Level 11  
    Niestety na anetenie nie mam odzialki w stopniach. Moja antena to ta: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=5753405550&ssPageName=STRK:MEWN:IT

Aha i jeszcze jedno. Jak piszecie to starajcie sie mowic jak do kompletnego idioty.

Teraz siedze w pokoju na drugim pietrze z talerzem za oknem z kompasem w dloni i dekoderem wlaczonym na TV Polonii i probuje zlapac sygnal ale niestety od dluzszego czasu nici. Sugeruje sie sasiadami ktorzy maja dekoder sky czyli sa ustawieni na astre. Tak wg to czy ktos wie jak sie posluguje kompasem. Czy te 13 st E to znaczy ze to jest 13 stopni na polnocy wschod czy na poludniowy wschod?????????
    MIREK54
    Level 26  
    Uwierz mi na słowo-będzie Ciebie to kosztowało dużo nerwów a ich szkoda,no chyba że będziesz miał za dużo szczęscia ale w tej sytuacji:
    1.nie wiesz czy tuner jest dobry
    2.nie wiesz gdzie szukać na niebie HB
    3.monoblock będzie działał ale na jednym konwerterze(nie widomo na którym)
    4.nie wiesz czy kabel jest dobry
    reasumując szukaj tunera analogowego i to sparawdzonego.
    Kris 78
    Level 12  
    Dokładnie tak jak pisze Mirek szkoda twoich nerwów to takie szukanie igły w stogu siana.Ale jak chcesz sie dalej męczyc to Hot Bird jest na 13*East czyli wschód a dokładnie południowy-wschód. Co do tego ustawienia w pionie to tak zgrubnie ci powiem że powinienes talerz ustawic prawie że pionowo z małą tendencją ku górze i krec w poziomie jak nic nie bedzie znowu troche do góry i znowu w poziomie. Najwazniejsze to nie kręcic naraz we wszystkie strony tylko systematycznie.
    sq8ju
    Level 24  
    HotBird w stosunku do Astry 28.2* (SKY) jest o kilka stopni w prawo. Czyli jak masz plus minus ustawioną antenkę tak jak Twoi sąsiedzi oglądający SKY, to przekieruj się troszkę w prawo. Sprawdź jeszcze czy przy zarabianiu końcówek kabla antenowego nie zwarł sie ekran z żyłą środkową. Chyba złącza F-ki umiesz zakładać ? Konwerter wymaga napięcia podanego przez tuner także przewód musi być solidnie zarobiony.

A faktycznie tuner Philips nie współpracuje z DiseqC czyli z monoblockami, wiec postaraj się o konwerter singlowy.
    Wajcha_pl
    Level 11  
    No dobrze. Wlasnie jestem po rozmowie z rodzina i moje meskiego ego niestety bedzie musialo pocierpiec. NIE UDALO MI SIE zrobic tego samemu.
    W tym kraju pelnym idiotow niestety nie ma czegos takiego jak sklep ze sprzetem satelitarnym wiec zostaje mi tylko ebay. Czy mozecie mi podac linka do takiej aukcji na ebayu brytyjskim gdzie bedzie konwerter, ktory na 100% bedzie dzialal z tym dekoderem philipsa??

Jutro zamowie specjaliste zeby przyszedl do domu i ustawil antene na 13E a ten konwerter zamontuje juz sam. Poprosze go rowniez zeby zrobil kabel porzadnie bo istenieje prawdopodobienstwo, ze zle to zrobilem. Co prawda naprawde sie postaralem i uwazam, ze zrobilem je dobrze, zwlaszcza, ze antene od telewizora tez zmontowalem i obraz jest sliczny.

Tak czy inaczej w ten weekend sobie cyfry+ nie poogladam jako, ze ten konwerter dojdzie do mnie w przyszlym tygodniu.

Jeszcze raz prosze o ta aukcje na ebayu
    MIREK54
    Level 26  
    Spokojnie!Jeżeli zdecydowałeś się na przyjście fachowca to on wszystko sprawdzi i powie ewentualnie co jeszcze będzie potrzebne (chociaż ja zawsze mam wszystko ze sobą).Wracając do monoblocka to jeden z tych dwóch konwerterów powinien pracować poprawnie z Philipsem,ale na sofcie firmowym to i tak nie ma obsługi drugiego.Reasumując ten monoblock będzie dobry nawet w 1/2 do odbioru tylko z jednego satelity.Przwidując taką sytuację należało sie wypytać o wszystko w Polsce i tu też zaopatrzeć się we wszystko co jest do tego potrzebne i najważniejsze - sprawdzone!!
    Tuner Philipsa będzie obsługiwał monoblocka ale tylko jak się wgra soft alternatywny-na firmowym 05.02 będzie chodził jeden konwerter z dwóch w monoblocku tylko który? ale to nie ważne jeżeli złapiesz satelitę HB!!!!
    Wajcha_pl
    Level 11  
    Mirek54 dzieki za rady. niestety w jednej rzeczy ja bede musia Ci cos wytlumaczyc. W tym kraju pojecie fachowiec to nie to samo co w Polsce. On mi nie powie co musze miec. On zrobi tylko to co mial zaprogramowane w swojej malej glowce na szkoleniu. On wykona szereg swoich dzialan i jesli to nie bedzie dzialac to on mi zaproponuje dekoder sky a jak nie bede chcial to sobie pojedzie. Ja musze byc w 100% przygotowany na przyjscie ''fachowca'' zeby on musial to tylko podlaczyc. Tutaj dostac kogos kto sie na czyms zna jest bardzo trudno.

Myslisz, ze moglbys mi podac taki konwerter, ktory bedzie dzialal na pewno. Ja naprawde moge go kupic. Wydalem juz na ten talerz 90 funtow moge wydac jeszcze 20.
    MIREK54
    Level 26  
    Zaproś mnie to Tobie zrobię to od ręki i na koszt firmy!!
    Żarty na bok-ten konwerter który nazywa się monoblockiem jest zbudowany z dwóch konwerterów pojedynczych i spiętych przełącznikiem DISEqC i dlatego ma jedno wyjście ale zawsze jak podłączysz go pod tuner satelitarny to będzie odbierał jeden z tych dwóch a drugi zostanie włączony po podaniu z tunera odpowiedniego sygnału.Dlatego przykręć go do uchwytu , podłącz kabel SAT do tunera a na końcu który ma być podłączony do monoblocka sprawdż czy masz napięcie przy pomocy np.żaróweczki od samochodu na 12V ale nie większej niż 1W na końcu tego przewodu ,jeżeli nie będzie to jest gdzieś na przewodzie jest zwarcie.
    Tylko pamiętaj że podłączenia trzeba wykonywać przy odłączonym przewodzie sieciowym ponieważ nawet na STANDBY konwerter ma zasilanie.Jak to wszystko doprowadzisz do szczęśliwego końca to stań za talerzem twarzą na południe i skieruj antenę o te 13 stopni na wschód i lekko odchyl ją od pionu górą do siebie i często włączaj w menu te paski poziomu sygnału.Link:
    http://www.decoder.republika.pl/2.html
    http://www.lyngsat.com/packages/europe.html
    Józef Beniamin
    Level 2  
    Udało się ustawić czy nie. Jak jeszcze nie ustawiłeś dam Ci kilka praktycznych rad. Konwenter jest dobry nie musisz kupować innego. Co prawda odbiornik Twój nie ma przełącznika DiSEqC i konwenter będzie działał tylko na jednego satelitę ale nie kupuj innego, lepiej kup przełącznik DiSEqc zewnętrzny. Jest cała masa takich przełączników. Musisz zacząć od zarobienia kabla. Starannie oddzielić żyłę od ekranu ekran wywinąć do tyłu następnie wkręcić złącze F to samo zrobić z drugiej strony. Następnie podłączyć kabel do odbiornika TV-SAT i załączyć odbiornik do sieci sprawdzić napięcie z drugiej strony czy wychodzi ok. 13-18 V. Jeżeli jest wyłączyć odbiornik z sieci i podłączyć kabel do konwentera. Konwenter ustaw tak aby patrząc na antenę z przodu po lewej stronie był dodatkowy kionwenter. Po tej operacji ustaw kont anteny najmniejszy (dużo mniejszy niż w Polsce bowiem dalej od równika) CZYLI KONWENTER JAK NAJNIŻEJ. Potem powoli kręć od lewej do prawej antena powinna być ustawiona w lewo od anten ustawionych na Astrę ok. 6 stopni. Następnie podnieś trochę antenę w pionie i ponownie pokręć. Po kilku razach chodzi gwarantowane.
    maser81
    Level 19  
    Zajrzyj tu:
    http://www.yansat.pl/index.php/showUserSite/7
    http://www.smw.se/smwlink/smwlink.htm
    http://laki.dvhk.pl/faqs_pod.htm
    http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/...220f27f6fb-montaz%20anteny%20satelitarnej.pdf
    http://www.smw.se/smwlink/slink20e.zip - program do obliczania ustawiania anteny.
    Może coś z tego się przyda...A najprościej to analogowy tuner, telewizor 14 cali. Stroić i podglądać na najsłabszym programie.
    tygryseczek202
    Level 11  
    jak mam znalezc inne programy niz tvn z hotbirda? lapie tylko tvn i to na dziwnej czestotliwosci bo 10.595 pozatym mam dune i sniezaca tv5 monde europa. jak zlapac inne programy? mam tuner pace mss 1000 z przedzialka czestotliwosci od 10.000 do 11.449
    pajo21
    Level 35  
    Na HB zostały tylko 3 programy w tym TVN.
    Na astrze jest jeszcze około 40 programów obcojęzycznych.
    djquito
    Level 2  
    witam mam takim problem kupilem sobie polsat z dekoderem sagem 4275
    na wlasnosc do marca mam pelen pakiet a potem tylko familijny
    czy da sie cos z tym zrobic tzn rozkodawac za free zeby miec full kanałow + playboy???
    posiadam kabel rs232 programator jdm orza stara nielegalna karte cyfry seca1
    czekam na opd
    i pozdrawiam:):):
    okulik
    Level 28  
    djquito wrote:
    witam mam takim problem kupilem sobie polsat z dekoderem sagem 4275
    na wlasnosc do marca mam pelen pakiet a potem tylko familijny
    czy da sie cos z tym zrobic tzn rozkodawac za free zeby miec full kanałow + playboy???
    posiadam kabel rs232 programator jdm orza stara nielegalna karte cyfry seca1
    czekam na opd
    i pozdrawiam:):):

Nie da się
    djquito
    Level 2  
    kompletnie sie ic nie da zrobic??
    czy moze potrzeba cos jescze do rozkodowanie???
    andrzej000025
    Level 11  
    Wajcha o godz 12,w południe,satelita jest dokładnie na słońcu,cień z konwertera powinien padać na środek dołu talerza,możesz tylko skorygować góra dół.Pozdro.
    wwwsokol
    Level 24  
    andrzej000025 daj spokój !!!! Myślisz że przez 2 lata kolega nie ustawił anteny ????
    andrzej000025
    Level 11  
    Faktycznie nie zauważyłem daty.
    sisio
    Level 2  
    Czy ktoś mógłby podać orientacyjnie na jakiej godzinie są poszczególne satelity o 12/00. Pyta laik z Katowic.
    Pozdrawiam i dziekuję.
    stanelk
    Level 11  
    Witam,nie wiem czy ten konwerter"Maximum Universal Single Monoblock" ma w sobie diseq,bo jeśli ma to tunek philips cyferki z orginalnym oprogramowaniem będzie działał TYLKO [patrząc na antenę z przodu] z konwerterem tym PO LEWEJ [A] a po prawej mamy konwerter [B].Aby mieć silny sygnał na wyspie musimy centralnie zamontować konwerter [A].
    Koledze w Szkocji cyferka na pionku 1330 działa bez problemu.
    Temat ten na wyspie jest bardzo aktualny a fachowców w tej dziedzinie niestety tam nie ma.
    Pozdrawiam.
    pajo21
    Level 35  
    stanelk wrote:
    Witam,nie wiem czy ten konwerter"Maximum Universal Single Monoblock" ma w sobie diseq.

Każdy monoblock ma wbudowanego disecqa.
    maser81
    Level 19  
    Którego?
    Tak przez ciekawość pytam...
    Bo mi 2.0 z 6010 i dwoma konwerterami orginalnymi nie chodził i teraz czekam na 1...
    fidzo
    Level 21  
    witam
    nowe monoblocki mają 2.0 disecqa
    a z philami mie wszystkie disecqi chulają
    rozumiem że oczywiście soft w nim jest zmieniony pod obsługę disecqa:)
    pzdr