Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha T 500 - Słabo odbiera stacje radiowe

27 Sie 2013 09:58 3063 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Mój problem polega na tym, iż tuner Yamaha T-500 odbiera tylko 5 stacji w stereo (mieszkam w bliskiej okolicy Warszawy). Czy w tym sprzęcie jest możliwość regulacji czułości na wyszukiwanie stacji (czy jakoś tak)? Antenę mam dobrą (a przynajmniej tak mi się wydaję).
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Antenę mam dobrą (a przynajmniej tak mi się wydaję).

Sprawdź najpierw antenę na innym sprzęcie.
  • Poziom 10  
    Antena wydaje się być w porządku. Działa prawidłowo na innym sprzęcie.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem też tuner z inną anteną (zbiorcza na bloku) i bardzo podobnie się zachowuje.
  • Poziom 10  
    Mógłbym się dowiedzieć w jaki sposób sprawdzić sprawność głowicy?
    Nie mogłem nic znaleźć na ten temat.
  • Poziom 21  
    Podstawić inną głowicę, bo chyba padł tranzystor wejściowy lub spróbować zmierzyć i podmienić na inny tranzystor wejściowy w głowicy.
  • Poziom 10  
    Yamaha T 500 - Słabo odbiera stacje radiowe

Na zdjęciu jest widoczna moja antena. Jest to robota bardzo prowizoryczna lecz można powiedzieć "zdaje egzamin". Niestety nie do końca, gdyż jak się zbliżę do niej to siła sygnału spada i wówczas odbiór jest niemożliwy.
    Zobaczę jakie tranzystory siedzą w głowicy UKF i postanowię je wymienić na nowe.
  • Poziom 21  
    Jeśli uważasz, że te kilka zwojów kabla antenowego to jest antena to ja wymiękam :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Antena zbiorcza jest sprawna. Podłączałem do niej wieżę philipsa i ona odbierała wszystkie możliwe stacje w stereo. A jak odbiera (wieża Philips) bez problemu to wnioskuję, że jest sprawna antena zbiorcza.
    Ten "kłębek drutu" puki co łapie stacje, które chce słuchać.
    Do tunera (yamaha) podłączałem również antenę typu yagi i tuner odbierał tylko jedynkę polskie radio i radio zet. A na tych stacjach mi zbytnio nie zależy.
  • Poziom 10  
    Witam po dłuższej przerwie.
    Tuner zaraz po włączeniu odbiera dobrze (nawet bardzo dobrze) stacje radiowe które chcę słuchać. Po jakiejś godzinie na wskaźnik siły sygnału pokazuje mniejsze wartości niż zaraz po włączeniu tunera a dźwięk jest przerywany. Oczywiście tuner jest podpięty do ANTENY.
    Poniżej dołączam filmik, który zobrazuje mój problem:
    https://www.youtube.com/watch?v=4JaZvBVeqxo
    Pozdrawiam.