Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML-2850D - Niepoprawny wydruk przy drukowaniu dwustronnym

gen999 27 Aug 2013 10:01 1623 3
 • #1
  gen999
  Level 23  
  Witam.

  Mam problem z drukarką jak w temacie. Na załączonych screenach widać wyraźnie co się dzieje z tą drukarką. Podjrzewałem dupleks, ale podmieniłem go z inną identyczną drukarką i nadal mam ten sam efekt. Wymieniłem toner na nowy i również to nie rozwiązało problemu. W tych drukarkach często wyrabiają się tryby napędzające fuser, ale w tym egzemplarzu jeszcze znośnie wyglądają i nie słychać jakby coś przeskakiwało.
 • Helpful post
  #2
  tracer_as
  Level 19  
  Pierwsze co robię w tych drukarkach to demontuje zespół zębatek, wycieram stary smar i smaruję na nowo ale nie smarem tylko olejem. Nie miałem takiego przypadku jak u Ciebie. Winą różnych zachowań drukarki jest bardzo często ten toner na 5K, stosuję tylko te na 2,5K. Z oryginalnymi na 5K też są bardzo częste problemy. Można również zainstalować na nowo sterowniki.
 • Helpful post
  #3
  leeart

  Level 34  
  Prawdopodobnie jest to problem ze sprzęgłem napędzającym toner. Należy dobrze wyczyścić lub wymienić.
 • Helpful post
  #4
  gizmon
  Level 11  
  Dla wszystkich, którzy szukają wskazówek jak to naprawić - potwierdzam to co napisano wyżej - wystarczy wyczyścić sprzęgło. W moim wypadku dostał się tam smar i sprzęgło się ślizgało.
  Objawy były takie jak często opisane na forum. Najpierw problemy z drukiem dwustronnym, potem problemy nawet z drukiem jednostronnym z tonerem na 5 tys. nawet oryginalnym (bo po prostu te większe chyba ciężej chodzą i sprzęgło nie daje rady).
  Sprzęgło wyczyszczone, złożone i DZIAŁA :-)