Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2.0 16V 140KM - Wyciek oleju z rozrządu Renault Scenic 2.0 16v

27 Aug 2013 11:22 9987 7
  • Level 2  
    Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem scenica RX4 2.0 16v. Po wymianie kompletnego rozrządu i simeringów, pojawił się wyciek oleju.
    Mechanik zdiagnozował wyciek simering na wałku ssącym albo KZFR. Po rozebraniu sprawdził wszystko okazał się simering. Wyminił uszczelniacz na następny nowy i przestało się lać. Po złożeniu rozrządu, wymienił olej i filtry 10w40.
    Znowu wyciek na zimnym silniku z simeringu na wałku ssącym na ciepłym ustaje, jaka jest przyczyna, czy głowica i wałki do wymiany ???
  • Level 29  
    Biorąc pod uwagę iż simering jest dobrze zamontowany, zostaje do sprawdzenia jego ''gniazdo'' oraz wałek.
  • Level 2  
    Mechanik przy wymianie rozrządu i zmianie uszczelki dekla zauważył wżery na głowicy w miejscu łożyskowania i na wałku ale powiedział ze jeszcze pojeżdze a teraz
    twierdzi ze to może mieć coś wspólnego z tym wyciekiem. Słyszałem ze można dać dwa cieńsze simeringi odwracając je wargami do siebie, ale czy pomoże???.
  • Level 35  
    Raczej nie ,ale możesz spróbować.
  • Level 14  
    Chyba nie jest to dedykowany olej do tego silnika?
  • Level 2  
    dedykowany to chyba pełny syntetyk ale samochód ma 250tyś. Rozmawiałem z mechanikiem powiedział że można spróbować zalać pełnym syntetykiem ale to nie jest przyczyna wycieku.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    mistage wrote:
    simering na wałku ssącym albo KZFR.

To nadal ten sam wałek i ten sam uszczelniacz.

mistage wrote:
    zmianie uszczelki dekla

Jeśli chodzi o pokrywę głowicy to tam nie ma uszczelki.

Chyba nie tam szukacie. Niech mechanik zdejmie tą aluminiową pokrywę rozrządu, i wkręci szpilki które są w głowicy na silikon, te szpilki do których przykręcona jest obudowa.
  • Level 10  
    Witam. Mam podobna sytuacje po remoncie głowicy w Lagunie 1 ph2 z 1999r. - silnik 1.6 16V K4M..Co jest przyczyną?..Posiadam to auto od 6 lat. I nie było z nim dotychczas żadnych problemów..Teraz po remoncie głowicy i rozrządu - pojawiły sie wycieki oleju....Prosze o jakiekolwiek sugestie..I pozdrawiam!..