Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2.0 16V 140KM - Wyciek oleju z rozrządu Renault Scenic 2.0 16v

27 Sie 2013 11:22 8787 7
  • Poziom 2  
    Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem scenica RX4 2.0 16v. Po wymianie kompletnego rozrządu i simeringów, pojawił się wyciek oleju.
    Mechanik zdiagnozował wyciek simering na wałku ssącym albo KZFR. Po rozebraniu sprawdził wszystko okazał się simering. Wyminił uszczelniacz na następny nowy i przestało się lać. Po złożeniu rozrządu, wymienił olej i filtry 10w40.
    Znowu wyciek na zimnym silniku z simeringu na wałku ssącym na ciepłym ustaje, jaka jest przyczyna, czy głowica i wałki do wymiany ???
  • Poziom 29  
    Biorąc pod uwagę iż simering jest dobrze zamontowany, zostaje do sprawdzenia jego ''gniazdo'' oraz wałek.
  • Poziom 2  
    Mechanik przy wymianie rozrządu i zmianie uszczelki dekla zauważył wżery na głowicy w miejscu łożyskowania i na wałku ale powiedział ze jeszcze pojeżdze a teraz
    twierdzi ze to może mieć coś wspólnego z tym wyciekiem. Słyszałem ze można dać dwa cieńsze simeringi odwracając je wargami do siebie, ale czy pomoże???.
  • Poziom 14  
    Chyba nie jest to dedykowany olej do tego silnika?
  • Poziom 2  
    dedykowany to chyba pełny syntetyk ale samochód ma 250tyś. Rozmawiałem z mechanikiem powiedział że można spróbować zalać pełnym syntetykiem ale to nie jest przyczyna wycieku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mistage napisał:
    simering na wałku ssącym albo KZFR.

To nadal ten sam wałek i ten sam uszczelniacz.

mistage napisał:
    zmianie uszczelki dekla

Jeśli chodzi o pokrywę głowicy to tam nie ma uszczelki.

Chyba nie tam szukacie. Niech mechanik zdejmie tą aluminiową pokrywę rozrządu, i wkręci szpilki które są w głowicy na silikon, te szpilki do których przykręcona jest obudowa.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam podobna sytuacje po remoncie głowicy w Lagunie 1 ph2 z 1999r. - silnik 1.6 16V K4M..Co jest przyczyną?..Posiadam to auto od 6 lat. I nie było z nim dotychczas żadnych problemów..Teraz po remoncie głowicy i rozrządu - pojawiły sie wycieki oleju....Prosze o jakiekolwiek sugestie..I pozdrawiam!..