Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do ok. 1500zł - prosta w obsłudze

27 Sie 2013 11:27 6651 15
  • Poziom 14  
    Witam

Padła wiekowa (na oko 30 lat) pralka Bauknechta. Koszt naprawy wyceniony na ponad 3tys...
    3 lata temu kupowałem pralkę matce i padło na Bosch WAE 20160pl. Do dziś sprawuje się bezawaryjnie i ma tylko jeden minus - wirowanie daje podobny hałas jak start miga z pobliskiego lotniska wojskowego :). Udało mi się wtedy też ustrzelić 5 lat gwarancji producenta.

Po lekturze forum utwierdziłem się, że chyba nie ma nic sensowniejszego ciągle niż Bosch serii WAE.

Pralka ma być:
    - naprawialna, ale niezbyt często :), bo okres użytkowania oceniam na 10 lat minimum
    - cena do ok. 1500zł
    - wymiary nie grają roli
    - prosta w obsłudze (pokrętła najlepiej lub proste przyciski)
    - energooszczędna i wodooszczędna
    - jak się da to cicha

Czy jest szansa na akcje 5-lat gwarancji u jakiegoś producenta? Sklepowe przedłużenia gwarancji zwykle są bezużyteczne.

Skłaniam się ku serii WAE Boscha lub WAS, ale może coś mi umyka? Jeśli nie to który dokładnie model?

Był pomysł używanego Miele, ale obawiam się kosztów późniejszych napraw po doświadczeniach z Bauknechtem.
  • Poziom 13  
    Mój brat kupił dwa miesiące temu pralkę LG z silnikiem indukcyjnym i powiem Ci byłem w szoku jak wirowała, mój piekarnik z termoobiegiem jest głośniejszy niż ta pralka. Jest to dość nowy produkt ale gwarancja na silnik jest 10 lat z miejsca. Może ktoś bardziej w temacie powiedział by coś więcej jak jest z trwałością i naprawialnością tych pralek bo sam jestem zainteresowany.
  • Poziom 14  
    A ja myślałem, że wszystkie silniki elektryczne są indukcyjne :P.

Zapewne chodzi Ci o sposób przeniesienia napędu na bęben, ale wg tego forum i innych stron DD jest trudny w serwisowaniu.
  • Poziom 32  
    Również jestem za LG z DD. Popatrz na BSH lub Gorenje.
  • Poziom 14  
    Tzn? Twój post jest mało zrozumiały.
  • Poziom 13  
    Hermanowy napisał:
    A ja myślałem, że wszystkie silniki elektryczne są indukcyjne :P.

Zapewne chodzi Ci o sposób przeniesienia napędu na bęben, ale wg tego forum i innych stron DD jest trudny w serwisowaniu.

No racja źle się wyraziłem, ale w sumie w takim silniku/bębnie nie ma co się popsuć poza łożyskowaniem i o ile sa wymienialne to normalnie nie ma lepszych pralek
  • Użytkownik obserwowany
    kamij napisał:
    Mój brat kupił dwa miesiące temu pralkę LG z silnikiem indukcyjnym i powiem Ci byłem w szoku jak wirowała, mój piekarnik z termoobiegiem jest głośniejszy niż ta pralka. Jest to dość nowy produkt ale gwarancja na silnik jest 10 lat z miejsca. Może ktoś bardziej w temacie powiedział by coś więcej jak jest z trwałością i naprawialnością tych pralek bo sam jestem zainteresowany.

LG produkuje pralki z Direct Drive od 1998, więć nie jest to nowość ale bardzo dopracowany i nie zawodny produkt
    Moderowany przez mrhari:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

• Poziom 14  
    Pytanie tylko jak z późniejszymi naprawami i niezawodnością innych elementów - bo 10 lat jest na sam silnik. Co z elektroniką, łożyskami, blachami?

Edit: No i co do cichości to gdzie ta rewelacja? Dane katalogowe zarówno Bosch WAE seria 20 i LG 6 motion z DD, obie na 1000obr mają po 74 dB przy wirowaniu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zainteresuj się gorenje w7....
  • Poziom 14  
    A jakie zalety w stosunku do Bosch WAE ma Gorenje W7?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest cichsza?
  • Poziom 14  
    Wg danych katalogowych tylko 2 modele z serii W7... są cichsze przy wirowaniu o 2dB, niestety jednocześnie są głośniejsze przy praniu od Boscha. Są też niestety jednocześnie przeładowane elektroniką, przez co nie są proste w obsłudze, co było na liście priorytetów wyżej niż ewentualny hałas.

Ciągle niestety nie mam odpowiedzi, który producent i który model najlepiej by pasował pod względem mojej listy priorytetów.
    A może ktoś coś wie, czy kroi się u któregoś z polecanych producentów (Siemens/Bosch, AEG/Electrolux, Gorenje itp) promocja na przedłużoną gwarancję?

BTW
    W rodzinie padła Miele w7 coś tam- jakaś plaga. Znowu koszt naprawy prawie 3 tyś. więc będą potrzebne dwie pralki. Wymagania te same.
  • Poziom 14  
    Mimo braku propozycji zdecydowany jestem raczej na Bosch WAE 20165 lub WAE 20365.
    Mam tylko jedną wątpliwość. W obu tych pralkach nie ma osobnego programu "Odwirowanie", tylko wspólny "Płukanie/Wirowanie". Czy to znaczy, że nie można sobie mokrych rzeczy odwirować, tylko za każdym razem jeszcze pralka zafunduje mi kolejne płukanie? Niestety instrukcja w Boschu to kilka stron i nic na ten temat nie wyjaśniono.
  • Poziom 14  
    Zakupiłem dwie pralki Bosch WAE20165PL. Z transportem i montażem wyszło po 1060zł za sztukę.
    Mam nadzieję, że będą pracować równie bezawaryjnie co 3-latka WAE20160PL. Od tygodnia piorą. Plus to na pewno funkcje TimePerfect i EcoPerfect. Są bardzo ciche, cichsze nawet niż 20160. Wirowanie na 1000 obrotów daje tradycyjny gwizd silnika odrzutowego, ale po zamknięciu drzwi łazienki cisza.
    Trochę kuleje zraszacz czyli Aquaspar, wydaje mi się, że większość wody i tak spływa po drzwiczkach (dysza jest w gumowym fartuchu u góry). W wiekowym Candy działa to wyraźnie lepiej. Koniec końców pranie i tak wychodzi ładne.
    Aha no i info o programie Płukanie/Wirowanie. Nawet na infolinii informują, żę nie można zrobić samego wirowania. Jednak się da. Wystarczy po włączeniu tego programu wyłączyć funkcję "Woda Plus" - mamy wtedy samo wirowanie.
  • Poziom 19  
    Jak się sprawują praleczki?
  • Poziom 14  
    Odpukać wszystko ok. Używane średnio 2 razy w tygodniu i nic się nie dzieje złego.