Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw-amplituner kina domowego plus kolumny jaki za około 1500zł HARMAN AVR156

lukaas0 27 Sie 2013 14:06 3117 5
  • #1 27 Sie 2013 14:06
    lukaas0
    Poziom 7  

Witam.
    Właśnie padł mi zestaw kina domowego Samsung XT-X715 (plastik) coś w nim terkocze i nie puszcza sygnału na wyjściu optycznym.
    Potrzebuję czegoś nowego.
    Posiadam telewizor Samsung UE55ES7000, mam też nowy Subwoofer JBL E150P/230.
    Naczytałem się że od najlepszego "plastiku" lepsze jest "drewno" więc postanowiłem coś zakupić... Tylko co? Nie jestem jakimś super słuchaczem do tej pory ten Samsung mi wystarczał chodzi o to że głośniki w telewizorze są cieniutkie i chcę coś co będzie grało cały czas podczas oglądania telewizji.
    Pokój prostokątny 4x5 metrów telewizor wisi na dłuższej ścianie.Podłączony będzie dekoder sat. konsola PS3 muzyki słucham sporadycznie jak już to z telewizji. Porty USB mam w telewizorze i konsoli internet też więc na tym mi nie zależy. Słyszałem że niektóre modele (Yamaha) mają funkcję eco (mniejszy pobór prądu) co na co dzień na pewno się przyda. Myślałem też nad SoundBarem plus ten Subwoofer. Całość jak się zamknie w kwocie max 2tys. zł ale wolałbym taniej :-).
    HARMAN AVR156 Yamaha RX-V373 PIONEER VSX-422 czy może jakieś inne? Proszę też o opinie ewentualnie z czym dobrze zagrają żeby się zmieścić w podanej kwocie.

• #2 15 Wrz 2013 15:36
    Amok
    Poziom 10  

Jakie kolumny i ampli wybrałeś w tej kwocie? Mam dokładnie taki sam dylemat.

• #3 15 Wrz 2013 18:07
    lukaas0
    Poziom 7  

witam.
    padło na Pioneer VSX-528 i kolumny Taga TAV-606 v3 ale cena wyszła około 2tys. Mam też do tego subwoofer Jbl E150P.
    Po moich doświadczeniach dochodzę do wniosku że sprzęt kina domowego do kwoty mniej więcej 3tys. zł. nie ma co się podniecać i szukać nie wiadomo czego bierz co Ci się wizualnie podoba bo zagrają wszystkie równie kiepsko :-) bez względu na firmę.
    Głównym kryterium doboru powinien być rozmiar pomieszczenia i rozkład mebli, telewizora i samych kolumn. Do grania na konsoli i do filmów to chyba najlepszym/najtańszym wyborem jest najtańszy amplituner jakieś kolumny i duuużyyy subwoofer, jeśli natomiast myślisz że posłuchasz sobie muzyki na sprzęcie do kina domowego za kwotę mniejszą niż 5tys. zł. to zapomnij :-) powyżej tej kwoty też nie obiecuję ;-)
    aaa.... dwie funkcje przypadły mi do gustu do których wcześniej nie przywiązywałem wagi, mianowicie radio internetowe i automatyczna regulacja za pomocą mikrofonu.
    Teraz jestem na etapie szukania wzmacniacza stereo :-) może uda się coś wycisnąć z tych kolumn :-)

• #4 21 Wrz 2013 19:24
    petrus
    Poziom 24  

Szkoda że nie pomyślałeś o tym wcześniej. Jak teraz podłączysz kolumny ? Będziesz w kółko przepinał kable głośnikowe między amplitunerem a wzmacniaczem ? ;)

• #5 21 Wrz 2013 21:44
    lukaas0
    Poziom 7  

szkoda... ha ha ha ale już za późno.
    Powiem tak: przyszedł "sprzęt" podłączyłem go ustawiłem poczytałem instrukcję i się załamałem jak grał :-)
    teraz go poznaję lepiej i coraz więcej z niego wyciskam :-)
    Najwięcej dało podniesienie kolumn (przodów) do góry tj. nie stoją teraz na podłodze tylko na szafce pod TV (jest szeroka)
    I do automatycznego ustawienia za pomocą mikrofonu według mnie lepiej odłączyć subwoofer jak wszystko się ustawi to już manualnie podnieść troszkę do góry głośność tyłów i dopiero podłączyć SW(u mnie to dużo zmieniło) w opcjach włączyć go na "plus" Home Menu-Manual SP Setup-Speakers Setting-Subwoofer[PLUS] i później bawić się jego strojeniem. Jak automatycznie stroiły się kolumny z podłączonym subwooferem to jakoś cały bas przerzucało na SW i słabo to było.
    No i chyba najważniejsze zanim ktoś porąbie to co kupił niech najpierw kupi-ściągnie-ukradnie czy jakkolwiek zwał jakąś muzykę w dobrej jakości (odkryłem format FLAC :-) lepiej późno niż wcale) i posłucha w sumie radio internetowe też daje radę ale nie aż tak. Na razie słucham tylko muzyki z pendrive sprawdzę czy będzie różnica z płyty mam podłączoną PS3.
    Super sprawą też jest sterowanie smartphone'm.
    Jeśli ktoś ma pytania to nie ma problemu o ile będę umiał pomóc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo