Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

quad 110 chiński - zastąpienie spalonego modułu cdi na modułu z simsona

27 Sie 2013 14:30 7965 14
  • Poziom 8  
    witam ostatnio podczas jazdy quadem zgasł na prostej drodze po powrocie do domu okazało sie ze moduł cdi sie spalił (sprawdzane na skuterze kolegi i na odwrót) czy jest taka możliwość zastąpienia go modułem z simsona ? Z góry dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jaki miałby być sens tej przeróbki?
    Chiński moduł czy nawet droższy tajwański są tańsze niż moduły do Simsona.
    Druga sprawa to różnice w wykonaniu modułów, w Simsonie nie ma diody blokującej ujemne połówki zasilania. Ponadto aby podłączyć moduł Simsona trzebaby pociąć instalację.
  • Poziom 8  
    Tzn. quad ma spalony moduł CDI, a instalacja uległa zniszczeniu po jakimś czasie została polutowana, więc co za różnica jeśli wstawię tam konektor i podłącze do modułu. Moje pytanie jest następujące: czy ten moduł od Simsona będzie pasował do quada. Jeśli tak, to jak go podłączyć?

PS. moduł od Simsona mam oryginalny dlatego chcę go tam podłączyć :D
  • Poziom 42  
    Jaki silnik ma ten quad? 2T czy 4T?
    To dość istotne, gdyż moduł Simsona ma stały (prawie) punkt zapłonu i nie nadaje się do 4T.
    Ważne są też napięcia cewki ładującej.
    A dioda zwierająca jedna połówkę "sinusoidy" to żaden problem. Można ją dołożyć na zewnątrz tak jak diodę przy cewce zapewniającą więcej niż jedną iskrę.
  • Poziom 39  
    Oryginalny używany DDRowski moduł od Simsona jest wart więcej niż nowy w sklepie.
    Chińskie quady 50-110 cm³ mają stały kąt wyprzedzenia zapłonu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Upierasz się, żeby założyć, bo masz? Jeśli to sprawny oryginał, to sprzedaj i kup sobie właściwy do danego silnika moduł. Wybór masz olbrzymi. Możesz też sam zrobić, choć wcale nie będzie taniej. Radzę też doprowadzić instalację do porządku.
    Możesz też próbować naprawić ten, który masz. Masa uszczelniająca często robi się miękka po pogrzaniu, więc musisz moduł "ugotować" i wtedy dłubać.
  • Poziom 8  
    silnik w quadzie to 4t .
    napięcie cewki ładującej jest takie same jak w Simsonie .
    A co do diody blokującej ujemne połówki zasilania to wystarczy tam wstawić zwykłą prostownicza czy jak ??
  • Poziom 42  
    To
    BANANvanDYK napisał:
    Chińskie quady 50-110 cm³ mają stały kąt wyprzedzenia zapłonu.

Stały kąt OK, ale jakie CDI. W 4T często były układy bez impulsatora. Czyli tzw. magnet.
    Jeżeli autor tematu ma taki układ to moduł Simsona może sobie ... sprzedać.
  • Poziom 8  
    zapomniałem dodać w poprzednim poście.
    nie chcę kupować kolejnego chińskiego modułu gdyż po pół roku znów padnie :/ .
    Czy można zastąpić jakimś innym modułem np z samochodu który na pewno nie padnie po pół roku ?
    gdzieś na "elektrodzie,, czytałem ze ktoś podłączył moduł od forda sierry niestety nie było schematu jak go podłączyć... gdyby ktoś wiedział jak go podłączyć bardzo prosiłbym o jakiś schemacik :D

Dodano po 5 [minuty]:

instalacja w quadzie niczym się nie rożni od instalacji w Simsonie tzn. oba pojazdy mają impulsatory, cewki w/n i cewki zasilające cdi co do kąta wyprzedzenia zapłonu w Simsonie jest stały a w quadzie nw sam
    Więc zrób sobie moduł. Są dostępne schematy, od prostych po zaawansowane z przestawialnym kątem. A jeśli moduły ci padają, to może jest jakaś inna przyczyna?
  • Poziom 8  
    A mógłbyś podrzucić jakiś schemat modułu z przestawialnym kątem. Gdy wpisuję "moduł CDI quad 110 schemat", to mi wyskakuje jak go podłączyć.
    Co do tego zmiennego kąta to trzeba będzie go programować?
  • Poziom 8  
    quad 110 chiński - zastąpienie spalonego modułu cdi na modułu z simsona
    Czy ten moduł posiada przestawianie wyprzedzenia kąta zapłonu?
    Bo sądząc po tym "przyspieszaczu tranzystorowym", twierdzę, że posiada, ale wolę się upewnić i zapytać doświadczonych użytkowników. :D
  • Poziom 8  
    I jeszcze jedno znacie jakiś sklep gdzie mógłbym dostać wszystkie części do wyżej wstawionego schematu oczywiście za przystępną cenę :D
    Jakaś regulacja zapłonu w tym jest...
    To w tym twoim ??? nie ma sklepu elektronicznego? Koszty przesyłki za taką drobnicę będzie wyższy niż wartość elementów.
    Jak się upierasz na internetowy, to w innym dziale jest wątek z linkami.