Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1,9TDI Avant B6 - Duży pobór prądu na postoju

27 Sie 2013 15:11 5529 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Od niedawna mam problem z akumulatorem Tiger 72Ah 600A. Auto nie chce odpalić po nocy, trzeba ładować akumulator. Kupiłem specjalnie miernik UNI-T UT109 aby zmierzyć napięcie i pobór prądu. Napięcie spada maxymalnie do 10,5V, po ładowaniu jest około 12,8-13V, na włączonym silniku napięci wynosi 14,4V. Pobór prądu wydaje się dziwny, (może to wina miernika?) przy zamkniętym aucie (w środku wszystko wyłączone) miernik wskazuje na początku około 1,3-1,4A, po chwili albo rośnie do odkoło 1,9A albo jak w większości pomiarów spada poniżej 1A. Akumulator raczej już się do niczego nie nadaje, tylko teraz nie wiem czy pobór prądu jest rzeczywiście taki wysoki czy to wina miernika. Proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Max dopuszczalny pobór po uśpieniu ok.15min. to 0,05A
  • Poziom 10  
    po około 15 minutach jak przytrzymam dłużej miernik to pobór spada do 0,131A, posprawdzam po kolei bezpieczniki i zobaczę czy coś się zmieni
  • Poziom 29  
    llor15 napisał:
    po około 15 minutach jak przytrzymam dłużej miernik to pobór spada do 0,131A, posprawdzam po kolei bezpieczniki i zobaczę czy coś się zmieni

Taki pobór prądu przez noc nie powinien tak "wydoić " akumulatora aby auta nie odpalić. Przecież mrozów jeszcze nie mamy. Akumulator nadaje się do wymiany.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem po kolei bezpieczniki. Po odłączeniu bezpiecznika nr 13 i 15 pobór spada do 0,002A. Bezpieczniki odpowiedzialne są za: jednostkę sterującą kolumny kierowniczej i wyświetlacz wielofunkcyjny systemu nawigacji z czytnikiem płyt CD. Dodam że stacyjkę miałem wymienioną kilka lat temu i od tego czasu radio nie wyłączało się po wyjęciu kluczyka. Byłem z tym później u elektronika i nie wiedział dlaczego tak jest. Jak myślicie czy jest tam coś uszkodzone czy po prostu źle podpięte?
  • Poziom 11  
    Dokładnie ja mam to samo, tez te same bezpieczniki wyłączyłem i spadło do 0.05A a wcześniej miałem 1,5A O_o. Dlaczego auto nie usypia tej nawigacji i tej kolumny kierowcy. Radio również jest "pod napięciem" w sensie mogę włączać guzikiem i wyłączać kiedy chce, pomimo ze kluczyk został wyjęty nawet 1h temu. Pierwszy raz coś takiego mam, a auto już długo użytkuje. W sumie problemy zaczęły się pojawiać od czasu gdy zestaw głośno mówiący mi się nie wyłączał. Jednak internet doradził żeby wyjąć żółty kabelek z kostki do radia i problem zniknął. Teraz jednak dalej coś jest bo akumulator rozładowują kolejne urządzenia. Proszę o odpowiedź co zrobić by auto się całkowicie usypiało ?