Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus p5p41t Le - Czarny ekran. i wyłamany pin w sockecie.

WujuxD 27 Sie 2013 21:42 1314 6
  • #1 27 Sie 2013 21:42
    WujuxD
    Poziom 6  

Witam.Zakupiłem nie dawno Asus p5p41t Le, i Procesor E5200 2x2,5 ghz, Po podłaczenieu wszystkiego wiatraki kręcą sie bardzo wolno i cicho, gdy odłącze zasilanie socket'u lub wyjmę procka to Wiatraki chodzą jak powinny czyli tak jak na starej płycie.I teraż tak, zobaczyłem pozaginane 3 piny, 2 wyprostowałem lecz 3 pin ułamał mi sie w połowie, i cze te piny mogą powodować że komputer sie przez to nie uruchamia, i czy taki pin wyłamany w połowie da sie zrobić, Płyta jest nowa i szkoda mi jej wywalać :(

Pomocy :/

0 6
  • #2 27 Sie 2013 23:26
    badboy84
    Poziom 37  

Dokumentacja w dłoń i szukaj uszkodzonego pinu ... musisz znaleźć dokumentację z rozpisanymi pinami w danym sockecie. Jak już będziesz wiedział który za co odpowiada, to może wykluczyć bądź potwierdzić uszkodzenie gniazda w sposób uniemożliwiający korzystanie z płyty, nie wszystkie piny są używane. Zawsze możesz próbować ze szpilką itp ... pewnie są i tacy magicy, ale ja za to nie odpowiadam :) wymiana socketu raczej nie opłacalna, a w domowych warunkach nie możliwa.

0
  • #3 28 Sie 2013 10:58
    WujuxD
    Poziom 6  

Kurcze :(, szukałem rozpiski pinów w sockecie 775 i du*a nic nie znalazłem, szukalem w google.A gdy bym zroibl taki myk że nałożył cieniutką metalową lub miedzianą rureczkę i zacisnął na tym pinie potem bym ułożył by pasowało do pinu na proceosrze to dało by coś ?

Moge także wrzucić zdjęcie Tego pinu.

Dodano po 21 [minuty]:

Jeszcze jedno jest to pin A8

0
  • #4 29 Sie 2013 10:17
    WujuxD
    Poziom 6  

Powie mi ktoś, za co odpowiada pin A8 w sockecie 775, lub jeśli ktoś może to da schemat pinów lub rozpiskę. Proszę.

0
  • #6 29 Sie 2013 15:48
    WujuxD
    Poziom 6  

Dobra już wiem, pin A8 odpowiada za źródło synhcronizacji "source synch"
    Czy ten pin wpływa na brak uruchamiania systemu ??

0
  • #7 30 Sie 2013 13:53
    WujuxD
    Poziom 6  

Sprawa rozwiązana, bez wymiany socket'u lub wlutowania na miejsce złamanego pinu, drugiego pinu, Komputer sie nie uruchomi :)

Więc jak coś temat zamykam

0