Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SP50L7HX kolorowe poziome paski na ekranie

27 Sie 2013 22:44 8085 8
  • Poziom 2  
    Moim problemem są kolorowe poziome paski na ekranie. Od soboty zaczęły się pojawiać. Dzień później jakieś 20 minut po włączeniu telewizora były w zasadzie cały czas. Dźwięk jest bez zmian. Telewizora teraz nie używamy. Próbujemy ustalić co mu dolega. Na pytanie skierowane do firmy samsung dostaliśmy odpowiedź, że najprawdopodobniej jest uszkodzona matryca. Telewizor zakupiony w 2007 z ekspo. Lampa wymieniana w 2009 i w maju 2013. Czy ktoś może coś o tym powiedzieć?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Najprawdopodobniej Samsung może mieć rację. ;)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 33  
    mirex napisał:
    Najprawdopodobniej Samsung może mieć rację. ;)

Na pewno? W TV projekcyjnym? :D
  • Spec od monitorów
    To wygląda jakby "coś nie-kontaktowało " na złączach?
    -rozbiórka i czyszczenie styków złacz , docisnięcie... to tak na poczatek

(':?:') Stukanie delikatne w obudowę nie pomaga (znikaja czy pozostaja)

! Lub coś na Video_board?!

Link_do poszukiwan i poczytania potem np. o SP46L6 *to to samo

Ten objaw masz po wszystkich wej. sygnałowych czy tylko z anteny?!

____________________-
    Matryca w projekcyjnym Samsungu z 2005/2006r. (':D') ?
    Wtedy w tych latach kosztowała ponad 2500Ł (ze standem). Cena Kosmiczna na owe czasy.
    http://www.dvdcritiques.com/Actus/1082
  • Poziom 2  
    jestem po rozmowie z serwisem. Na podstawie zdjęć poinformowano mnie, że może być coś z układem DLP lub procesorem wizyjnym. Koszt - o ile znaleziono by części przewyższa zakup nowego. A na ekspertyzę nie warto go brać. Ale może pokuszę się o próbę wykonania tego o czym pisaliście wyżej.
  • Moderator TV
    marcel19801981 napisał:
    jestem po rozmowie z serwisem. Na podstawie zdjęć poinformowano mnie, że może być coś z układem DLP lub procesorem wizyjnym. Koszt - o ile znaleziono by części przewyższa zakup nowego. A na ekspertyzę nie warto go brać.

A ja właśnie dziś naprawiłem Samsunga (inny model, inne paski :D ), w którym serwis stwierdził, że uszkodzona płyta główna lub matryca i nie nadaje się do naprawy z powodu braku płyty i matrycy. No i oczywiście kosztów. Wymieniłem pamięć skalera i TV gra. To tak dla informacji, jak wiarygodny bywa serwis. Może warto poprosić kogoś, kto ma więcej czasu i chęci o zdiagnozowanie?
  • Poziom 2  
    Też projekcyjny?