Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LICZNIK PAFAL 12EA52rn/1 - Licznik nabija niewiarygodnie duże zużycie energi

28 Sie 2013 03:02 9117 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Proszę o pomoc lub wskazówki. Na korytarzu mam zamontowany licznik PAFAL 12EA52rn/1. Podczas ostatniego odczytu inkasent stwierdził że licznik bardzo szybko nabija zużycie energii - wręcz nienaturalnie. Oczywiście powiadomiłem pogotowie energetyczne, odesłany zostałem na infolinię - tam następnie powiedziano mi abym sprawdził wszystko z mojej strony czy jest OK (czyli to co za licznikiem) oczywiście sprawdzeń dokonałem czyli wyłączenie wszystkich urządzeń - licznik a właściwie dioda sygnalizacyjna nie zwolniła nawet na chwilę, następnie wezwałem firmę do sprawdzenia która wykonywała remont instalacji w całej bramie aby dokonali sprawdzenia według nich wszystko OK a licznik jak nabijał tak nabijał. W końcu po dwóch dniach przyjechali z energetyki na moje wezwanie i odłączyli kabel bezpośrednio od licznika wychodzący na moje mieszkanie a ten nadal pracował bez żadnego spowolnienia mimo że nie był już niczym obciążony - licznik został zabrany do ekspertyzy natomiast najbardziej mnie interesuje co mogło mu dolegać - gdyż jego zużycie pomiędzy ostatnim odczytem z czerwca a odczytem z sierpnia wyniosło prawie 5000 kWh (rachunek oczywiście przyszedł na 4000zł) czy mogło dojść do jego uszkodzenia podczas wymiany instalacji elektrycznej w całym budynku, czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją w tym modelu licznika - proszę o komentarze każdy będzie potrzebny. Dodam tylko że dotychczasowe zużycie w moim mieszkaniu na przestrzeni kilku lat wahało się pomiędzy 180 a 250 kWh, w mieszkaniu posiadam podstawowe sprzęty (tj. lodówka, pralka, TV, komputer, i oświetlenie) ostatnio nie dokonywałem zakupu żadnych nowych urządzeń - zresztą nie wiem czy ma to większe znaczenie gdy licznik działa nawet bez obciążenia. Proszę bardzo o komentarz bo ogarnia mnie wielki niepokój na samą myśl o zapłaceniu rachunku na który nie miałem żadnego wpływu.
  • Poziom 31  
    Jak nie oszukiwales to spij z zamkniętymi oczami. Zglosiles uczciwie i tyle. Policza Ci najwyżej średnie zużycie za które zapłacisz.
  • Moderator sekcji Technicznej
    gringo1-82 napisał:
    najbardziej mnie interesuje co mogło mu dolegać -

Wszystko!

Czy Ty jesteś poważny?
  • Poziom 2  
    retrofood - oczywiście jestem jak najbardziej poważny i wcale nie jest mi do śmiechu nie życzę nikomu aby znalazł się w podobnej sytuacji - proszę natomiast o określenie synonimu "wszystko" nie jestem osobą która w jakikolwiek sposób interesuje się elektryką, elektroniką itp. Tylko przejrzałem wiele tematów na różnych forach i ludzie wypowiadają się na temat wariacji liczników z tarczą obrotową, natomiast nie ma praktycznie nigdzie wzmianek na temat liczników elektronicznych - także proszę o konstruktywne wypowiedzi w tym temacie które mogą coś pożytecznego wnieść i dać również wskazówki na przyszłość innym użytkownikom tego forum.
  • Poziom 43  
    Pracownik, który demontował licznik nie podjął się podania przyczyny tylko zapakował urządzenie w celu oddania go do badania.
    Ty natomiast domagasz się wróżenia z fusów.

Temat zamykam.

Nie mniej jednak gdy otrzymasz wynik ekspertyzy to daj znać aby odblokować temat w celu przedstawienia diagnozy.