Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVP 4320 - Kabel AV Out (jack - 3 x Rca)

28 Sie 2013 08:50 6750 14
  • #1 28 Sie 2013 08:50
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Sie 2013 09:14
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    A może warto połączyć DVD kablem HDMI? Przecież posiada takowe złącze.

0
  • #3 28 Sie 2013 09:41
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #4 28 Sie 2013 09:51
    Polon_us
    Poziom 40  

Może poniższy rysunek coś wyjaśni :)

Philips DVP 4320 - Kabel AV Out (jack - 3 x Rca)

0
  • #5 28 Sie 2013 09:58
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Sie 2013 11:34
    Polon_us
    Poziom 40  

Przejrzałem instrukcję tego odtwarzacza - jest to dość egzotyczne urządzenie - raczej nie na rynek europejski. Instrukcję udało mi się znaleźć dopiero na stronie Phillipsa na Filipinach :)
    Czy odtwarzałeś coś na tym urządzeniu przedtem? Na innym telewizorze?
    Zmierzam do tego, że brak obrazu może nie być spowodowany złym połączeniem, ale tym, że odtwarzacz może być ustawiony na standard NTSC - ma taką możliwość. Nie podałeś modelu TV, stąd trudno ocenić, na ile moje domniemana są słuszne. Ale weź je pod uwagę.

Udaj się do kogoś, kto ma nowszy telewizor, który obsługuje NTSC i sprawdź. I w miarę potrzeby ustaw na nim system PAL.

Powodzenia :)

KrisBe napisał:
    Nie mam też pojęcia po co są tam kabel czarny i biały (były przylutowane zaraz koło uziemienia..)

Każda wtyczka potrzebuje parę przewodów:
    - sygnał z odpowiedniej partii minijacka
    - masa (czy też uziemienie jak to nazywasz)

Także w sumie powinieneś mieć 6 przewodów czyli trzy pary. Trzy przewody powinny wychodzić z tego samego miejsca czyli masy minijack (" uziemienia" ) :)

0
  • #7 28 Sie 2013 12:21
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 28 Sie 2013 14:33
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, sprawdziłem dane tego telewizora. Ma on możliwość odtwarzania sygnału NTSC. Czyli moja koncepcja upada. :(

Minijack - na twoim miejscu sprawdziłbym, do której sekcji dany kabelek jest podłączony. Piszesz, że audio jest na pewno dobre, hmm.. Pozostaje zatem kabel zielony. Sprawdź miernikiem, jeśli masz taką możliwość, czy jest podłączony do czubka tej wtyczki.

Lub dla samego siebie sprawdź wszystkie sekcje minijack i odpowiadające im kolory przewodów. Może, dla celów testowych podłącz do wtyczki Cinch zielony - do bolca, biały lub czarny na masę wtyczki Cinch i sprawdź na wejściu video telewizora.

0
  • #9 28 Sie 2013 14:42
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 28 Sie 2013 16:08
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, widzę, że nie masz doświadczenia w tej materii...

Nie będę wyjaśniał, jak sprawdzić to miernikeim. Z Twojej wypowiedzi widze, że nie wiesz o czym mówię i lepiej będzie to zostawić. Lub zwróć się z tą kwestią do kogoś doświadczonego, kto wie jak to zmierzyć. Może masz zwarcie na wtyczce, na kablu zielonym i stąd ten brak video. Ale bez miernika tego się nie sprawdzi.

W każdym razie trochę teorii - popatrz na rysunek. Philips DVP 4320 - Kabel AV Out (jack - 3 x Rca)

Poniższy opis jest uproszczeniem tematu, nie będę wchodził tu w szczegóły.

Każdy sygnał elektryczny musi mieć dwa przewody. Jeden - przenoszący sygnał, drugi - który jest potencjałem zerowym czy też odniesienia. Potocznie nazywa się to masą. Z tego względu, że generalnie połączone jest to na ogół z obudową urządzenia. Bez tych dwóch przewodów poprawne przesłanie sygnału nie jest możliwe.
    W przypadku tego minijack sygnały masz na trzech pierwszych sekcjach, na ostatniej masz potencjał odniesienia czyli masę. Połączenie masy jest przenoszone po to, aby obydwa współpracujące z sobą urządzenia pracowały na tym samym poziomie (potencjale) elektrycznym.

To co nazywasz "drutami" - to jest tzw. ekran. Wszystkie przewody użyte powinny być otoczone tymi "drutami". Jest to zabezpieczenie przeciw zakłóceniom. Ten ekran ("druty") również łączy się z masą. Czasami ekran wykorzystywany jest jako ten drugi przewód - nie jest to zalecane i jest to nie dobrą praktyką. Tak nie powinno się robić. Ekran jest zaciskany jest na wtyczce, także również połączony jest z masą.

Także, jak na teraz proponuję, abyś do wtyczki Cinch przylutował kabel zielony - sygnał, a do punktu który oznaczyłem Masa* przylutował kabel biały lub czarny i sprawdził, czy masz sygnał obrazu. Pozostałe kable nie mogą dotykać się między sobą czy też z ekranem. Na potrzeby testu nie włączaj wtyczek audio do telewizora.

To tyle na razie i tak się za mocno rozpisałem.

P.S. " i miałem skręcone kable niebieski i czerwony to dźwięk był " - mógłbyś dokładnie, jak to zrobiłeś? Na czym polegało skręcenie? Może jakieś zdjęcie tego skręcenia?

0
  • #11 28 Sie 2013 16:50
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 29 Sie 2013 03:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:
    Może masz zwarcie na wtyczce, na kablu zielonym i stąd ten brak video. Ale bez miernika tego się nie sprawdzi.

I to by było na tyle jak na tę chwilę ...

0
  • #13 29 Sie 2013 07:16
    1391011
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 29 Sie 2013 07:24
    Polon_us
    Poziom 40  

KrisBe napisał:
    A jak wg. Ciebie to powinno być podłączone do wtyczki ?

Polon_us napisał:
    Także, jak na teraz proponuję, abyś do wtyczki Cinch przylutował kabel zielony - sygnał, a do punktu który oznaczyłem Masa* przylutował kabel biały lub czarny i sprawdził, czy masz sygnał obrazu.

Przecież już napisałem uprzednio....

Męczy mnie jedno - czy w ogóle jesteś pewien, że to wejście video - AV3 - działa? Przetestowałeś je innym urządzeniem/kablami CINCH?
    To tez trzeba wziąć pod uwagę.

0
  • #15 29 Sie 2013 07:37
    1391011
    Użytkownik usunął konto