Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator w ursusie C-360 pomoc

28 Sie 2013 09:59 12246 8
  • Poziom 7  
    Witam. Montowałem w ursusie 360 alternator ze schematu który znalazłem na elektroda, ale nie do końca działa poprawnie użyłem regulatora RA2/12 VB
    A oto schemat jak to połączyłem. Alternator w ursusie C-360 pomoc

A teraz problem alternator ładuje ale regulator nie tłumi go i napięcie jakie osiąga alternator dochodzi do 18V Czy coś jest nie tak.
    Proszę o pomoc! :cry:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Witam
    Warunkiem takiego podłączenia jest ,że alternator musi być 9-cio diodowy.Jeżeli jest tak jak piszę to regulator może będzie uszkodzony.Koniecznie regulator musi być przymasowany(przykręcony do ciągnika)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Regulator jest dobrze zmasowany sprawdzałem miernikiem i jest sześciodiodowy oraz nowy a alternator nie wiem ile ma diód.
  • Poziom 39  
    Napięcie na tym izolowanym zacisku alternatora do którego podłączyłeś zacisk 15 regulatora i kontrolę musi być takie same jak na akumulatorze ,gdy będzie mniej ,to może się okazać że masz alternator 6-cio diodowy lub uszkodzone diody wzbudzenia.Czy kontrolka gaśnie.
  • Poziom 7  
    Kontrolka nie chce zgasnąć
  • Poziom 39  
    Jeżeli jest 6-cio diodowy(napięcie na tym zacisku mniejsze niż10V będzie) to masz źle podłączony ten alternator.Musisz zasilić regulator po kluczyku z e stacyjki .Wówczas kontrolkę odpinasz.

Dodano po 1 [minuty]:

Konrola musi być podłączona przez przekaźnik (który jest zasilany właśnie z tego zacisku alternatora).
  • Poziom 7  
    Dodano po 9 [minuty]:

Sprawdziłem i ze stacyjki daje 10 v i ileś tam jeszcze. Więc ?
  • Poziom 39  
    Tak jak napisałem zacisk 15 regulatora zasilasz napięciem po kluczyku przez bezpiecznik ,zacisk 67 regulatora podłącz pod szczotki ,musi działać .Sprawdź ile ładuje,kontrolki nie podpinaj.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc. :D 8-)