Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL E6500 - Uszkodzona matryca?

28 Sie 2013 17:37 1347 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam następujący problem z moim DELL-em:
    Mianowicie po odpaleniu pojawia się standardowe okno, niebieskie tło, że coś tam ładuje, po czym znaczek windowsa i koniec - czarny ekran. Jak podłącze się do niego przez d-sub-a to zewnętrzny monitor śmiga i działa wszystko elegancko W menedżerze urządzeń również nie ma żadnych błędów. I teraz pytanie:
    Co jest walnięte? Matryca (jak wchodzi do windowsa i jest już więcej kolorów do wyświetlania to nie radzi sobie z tym i ich nie wyświetla) lub inwerter albo kabel z matrycy? Jak najlepiej to sprawdzić?
  • Spec od komputerów
    martinii007 napisał:
    I teraz pytanie:
    Co jest walnięte? Matryca (jak wchodzi do windowsa i jest już więcej kolorów do wyświetlania to nie radzi sobie z tym i ich nie wyświetla) lub inwerter albo kabel z matrycy? Jak najlepiej to sprawdzić?

Inwerter nie tu nic do rzeczy.
    Kabel można wykluczyć.
    Matryca i grafika w kręgu podejrzeń.
    Matrycę należy podstawić lub sprawdzić na innym sprzęcie i wszystko będzie jasne.
    Obstawiam grafę.
  • Poziom 9  
    No, ale jakby grafika była padnięta to wydaje mi się, że na zewnętrznym monitorze również nie powinno być obrazu, albo chociaż w menedżerze urządzeń powinno się coś pokazać. Nie sądzisz?
  • Spec od komputerów
    martinii007 napisał:
    No, ale jakby grafika była padnięta to wydaje mi się, że na zewnętrznym monitorze również nie powinno być obrazu, albo chociaż w menedżerze urządzeń powinno się coś pokazać. Nie sądzisz?

Możesz mieć idealny obraz na zewnętrznym przy uszkodzonej grafice.
  • Poziom 31  
    Dokładnie sygnały na matrycę idą z innych pinów układu graficznego które to właśnie mogły Ci się odlutować