Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłącza neta - Rozłącza neta

28 Sie 2013 18:16 753 6
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem następująco taki że od dzisiaj mam internet 10MB/s a odbiera koło 7MB/s

To nie jest takim problemem ale straciłem 3MB/s
    Bardziej chodzi o to ze co chwile rozłącza mi neta a jak miałem przed tym 2MB/s to nic takiego się nie działo.

Dzwoniłem do techników i powiedzieli ze linie nie dają rady na taki internet i ze czym mniejszy miał bym internet tym lepiej by chodził.

I teraz pytanie do Was co zrobić, myślałem o tym żeby np. zmniejszyć sobie samodzielnie internet na 4MB/s i może by coś to pomogło czy nie ma szansy.
  • Warunkowo odblokowany
    Kunamatata napisał:
    Witam
    Mam problem następująco taki że od dzisiaj mam internet 10MB/s a odbiera koło 7MB/s

To nie jest takim problemem ale straciłem 3MB/s
    Bardziej chodzi o to ze co chwile rozłącza mi neta a jak miałem przed tym 2MB/s to nic takiego się nie działo.

Dzwoniłem do techników i powiedzieli ze linie nie dają rady na taki internet i ze czym mniejszy miał bym internet tym lepiej by chodził.

I teraz pytanie do Was co zrobić, myślałem o tym żeby np. zmniejszyć sobie samodzielnie internet na 4MB/s i może by coś to pomogło czy nie ma szansy.

Pewnie to Neostrada.
    Dzwoń do pomocy technicznej. W końcu będą mieli Cię dosyć i sami Ci zmniejszą prędkość. I wszystko będzie zgodnie z umową. Konsultanci wcisną wszystko klientom byle by tylko sprzedać usługę. Nikt nie sprawdza czy będzie działać czy nie. Klient umowę podpisał to teraz nie ich problem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    maurycy123 napisał:
    Nikt nie sprawdza czy będzie działać czy nie. Klient umowę podpisał to teraz nie ich problem.

Nikt nie sprawdza bo jak ktos ma 2Mbit to będzie pasował w umowie DO 10mbit.

W ADSL tak to już działa że im słabsza/dłuższa linia tym transfer będzie niższy.
    podaj parametry synchronizacji z routera.
    Piszą ze do 10 dni trwa stabilizacja łącza. po tym czasie zrywanie powinno ustąpić. Oczywiście prędkość synchronizacji w tym czasie spadnie.
  • Warunkowo odblokowany
    Heinzek napisał:

Nikt nie sprawdza bo jak ktos ma 2Mbit to będzie pasował w umowie DO 10mbit.

Dokładnie. Może w końcu te "euroosły" wezmą się za robotę i ustalą że łącze nie może być wolniejsze o więcej niż 10% max prędkości.
    Ale oni wolą ślimaka uznać za rybę a marchewkę za owoc.
    Skończyło by się to naciąganie przez operatorów.
  • Poziom 17  
    Jak przeszedłem na internet do 20mb też zaczął mi rwać połączenie internetowe. Po interwencji przyjechali technicy , wymienili gniazdko oraz połączenie kabla wejściowego do domu i internet zaczął chodzić jak trzeba (u mnie się okazało między innymi, że do gniazdka dostało się trochę farby przy malowaniu). Co prawda nie mam 20 ale dochodzi do 16,5 i nie rwie połączeń. Jak mi wyjaśnił technik przy tej prędkości najmniejszy problem może powodować problemy z internetem.
  • Warunkowo odblokowany
    Marbis22 napisał:
    Jak mi wyjaśnił technik przy tej prędkości najmniejszy problem może powodować problemy z internetem.

Każda wymówka jest dobra. Wszystko tylko nie problem z ich strony.
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy to był wykręt ale od tego czasu zaczął mi dobrze chodzić internet.