Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG HT-E4550 - Brak dzwięku w kinie domowym

Sebastian9045 28 Sie 2013 19:00 2364 6
  • #1 28 Sie 2013 19:00
    Sebastian9045
    Poziom 2  

Jak podłączyć dekoder cyfrowego polsatu SAGEMCOM ESI88 do kina domowego SAMSUNG HT-E4550 by uzyskać dzwięk Dolby Digital ?Połączyłem za pomocą kabla RCA coaxial+konwenter coaxial in+optical out+przewód optyczny i jest brak dzwięku w SAGECOM ESI88 jest wyjście S/PDIF,a w kinie domowym SAMSUNG HT-E4550 jest wejście optyczne.

0 6
  • #2 28 Sie 2013 23:47
    anmedia
    Poziom 39  

Z tego co napisales polaczenie jest poprawne. Czy w kinie domowym jest uaktywniony Dolby Digital?
    Czy konwerter coaxial-optical, nie redukuje ilosci kanalow?

0
  • #3 29 Sie 2013 03:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Również w dekoderze ESI88 musisz mieć ustawione Dolby Digital dla wyjścia S/PDIF. W kinie musisz mieć ustawione wejście D. IN (Digital In) aby dźwięk z wejścia optycznego był odtwarzany.
    I tak na wszelki wypadek - podłączyłeś zasilanie do tego adaptera? :)

anmedia napisał:
    Czy konwerter coaxial-optical, nie redukuje ilosci kanalow?

Sądzę, że masz tu na myśli kanały audio :) Jeśli tak, to mogę Ciebie zapewnić, że nie ma żadnej redukcji, czy to Dolby czy to DTS. Używam takowy adapter i bez problemu wszystko przenosi.

0
  • #4 29 Sie 2013 10:17
    Sebastian9045
    Poziom 2  

W kinie domowym jest uaktywniony Dolby Digital ,wogóle nie przesyła dzwięku.Próbowałem ten konwenter na sprzęcie kolegi i działa bez zarzutu.

Dodano po 4 [minuty]:

W ESI88 mam ustawiony Dolby Digital dla S/PDIF ,w kinie mam ustawione D.IN ,adapter jest podlączony do zasilacza a dzwięku dalej nie ma sparawdzalem ten konwenetr na sprzęcie kolegi i działa bez zarzutu.

0
  • #5 29 Sie 2013 11:10
    anmedia
    Poziom 39  

Sebastian9045 napisał:
    Próbowałem ten konwenter na sprzęcie kolegi i działa bez zarzutu.

Czy w dekoderze gniazdo SPDIF swieci sie swiatlo czerwone?
    Wez dekoder do kogos kto ma wieze z wejsciem optycznym i sprawdz.

Pamietaj takze ze dzwiek DD 5.1 nie zawsze jest nadawany!

0
  • #6 29 Sie 2013 13:53
    Sebastian9045
    Poziom 2  

W dekoderze mam gniazdo S/PDIF ,do tego gniazda włączam kabel coaxial który włączam do konwentera w gniazdo coaxial a do gniazda opical włączam kabel optical przed włożeniem do gniazda optycznego w kinie domowym kabel ten świeci na czerwono mimo tego w dalszym ciagu nie mam dzwięku wogóle.

0
  • #7 29 Sie 2013 22:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, mam jeszcze dwie sugestie. W kinie sprawdź w ustawieniach dźwięku:

1 - Kanał Audio Return - musi być ustawione na OFF (lub Wył) . Cytat z instrukcji:

Gdy funkcja Auto Return Channel ma ustawioną opcję Auto (Autom.), zestaw kina domowego automatycznie wybiera wejście ARC lub wejście optyczne jako źródło sygnału audio w zależności od połączeń. Jeżeli funkcja Auto Return Channel jest aktywna, wejście optyczne nie działa.

2 - takie coś -> Tr. red. do mniej. liczby kan. - ta opcja ( w oryginale "Downmixing mode") powinna, a w zasadzie musi być ustawiona na "stereo kompatybilne z dźwiękiem przestrzennym" cytat z instrukcji kina.

Powodzenia :)

0