Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG HT-E4550 - Brak dzwięku w kinie domowym

Sebastian9045 28 Aug 2013 19:00 2685 6
 • #1
  Sebastian9045
  Level 2  
  Jak podłączyć dekoder cyfrowego polsatu SAGEMCOM ESI88 do kina domowego SAMSUNG HT-E4550 by uzyskać dzwięk Dolby Digital ?Połączyłem za pomocą kabla RCA coaxial+konwenter coaxial in+optical out+przewód optyczny i jest brak dzwięku w SAGECOM ESI88 jest wyjście S/PDIF,a w kinie domowym SAMSUNG HT-E4550 jest wejście optyczne.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Polon_us
  Level 42  
  Również w dekoderze ESI88 musisz mieć ustawione Dolby Digital dla wyjścia S/PDIF. W kinie musisz mieć ustawione wejście D. IN (Digital In) aby dźwięk z wejścia optycznego był odtwarzany.
  I tak na wszelki wypadek - podłączyłeś zasilanie do tego adaptera? :)

  anmedia wrote:
  Czy konwerter coaxial-optical, nie redukuje ilosci kanalow?


  Sądzę, że masz tu na myśli kanały audio :) Jeśli tak, to mogę Ciebie zapewnić, że nie ma żadnej redukcji, czy to Dolby czy to DTS. Używam takowy adapter i bez problemu wszystko przenosi.
 • #4
  Sebastian9045
  Level 2  
  W kinie domowym jest uaktywniony Dolby Digital ,wogóle nie przesyła dzwięku.Próbowałem ten konwenter na sprzęcie kolegi i działa bez zarzutu.

  Dodano po 4 [minuty]:

  W ESI88 mam ustawiony Dolby Digital dla S/PDIF ,w kinie mam ustawione D.IN ,adapter jest podlączony do zasilacza a dzwięku dalej nie ma sparawdzalem ten konwenetr na sprzęcie kolegi i działa bez zarzutu.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  Sebastian9045
  Level 2  
  W dekoderze mam gniazdo S/PDIF ,do tego gniazda włączam kabel coaxial który włączam do konwentera w gniazdo coaxial a do gniazda opical włączam kabel optical przed włożeniem do gniazda optycznego w kinie domowym kabel ten świeci na czerwono mimo tego w dalszym ciagu nie mam dzwięku wogóle.
 • #7
  Polon_us
  Level 42  
  Hmm, mam jeszcze dwie sugestie. W kinie sprawdź w ustawieniach dźwięku:

  1 - Kanał Audio Return - musi być ustawione na OFF (lub Wył) . Cytat z instrukcji:

  Gdy funkcja Auto Return Channel ma ustawioną opcję Auto (Autom.), zestaw kina domowego automatycznie wybiera wejście ARC lub wejście optyczne jako źródło sygnału audio w zależności od połączeń. Jeżeli funkcja Auto Return Channel jest aktywna, wejście optyczne nie działa.

  2 - takie coś -> Tr. red. do mniej. liczby kan. - ta opcja ( w oryginale "Downmixing mode") powinna, a w zasadzie musi być ustawiona na "stereo kompatybilne z dźwiękiem przestrzennym" cytat z instrukcji kina.

  Powodzenia :)