Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch KIV 34X20 - Lodówka nie chłodzi ani nie mrozi

28 Aug 2013 20:28 4974 4
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z lodówką do zabudowy Bosch KIV 34X20 od 2 dni nie chłodzi ani nie mrozi, a dodatkowo cały czas załączony jest agregat. W sumie to od początku chodziła dziwnie głośno i co jaki czas bulgotała ale myślałem że tak ma być. Dzisiaj był fachowiec i stwierdził że padła sprężarka (choć nie był do końca pewny) i jest możliwość albo wymiany sprężarki czas ok 5 dni albo wymiany lodówki na nową ale to może potrwać dłużej dodam że lodówka jest praktycznie nowa ma dopiero 1,5 miesiąca i dziwie się że po takim czasie już zaczynają się problemy. Czy objawy które opisałem pasują do zepsutej sprężarki? I jeszcze jedno pytanie czy po wymianie sprężarki nie powinno być już jakiś większych problemów w późniejszym czasie czy w ogóle się w to nie bawić i zażądać wymiany na nową? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
  • Level 33  
    Są dwie opcje,albo jest rozszczelnienie w układzie kompresor-wymiennik czyli brak czynnika chłodzącego ewent. komresor nie sręża.
  • Level 2  
    Czyli fachowiec się pomylił? Dodam że jest on z autoryzowanego punktu serwisowego BOSH. Ale skoro twierdził że usterka kwalifikuje się na wymianę sprzętu na nową to tak chyba zrobię lepiej mieć nowy i sprawny sprzęt niż męczyć się z być może wadliwą lodówką przez pozostały okres gwarancji
  • Helpful post
    Level 39  
    piotrl85 wrote:
    albo wymiany sprężarki czas ok 5 dni albo wymiany lodówki na nową
    Bierz nową lodówkę. Do 6 miesięcy masz takie prawo bez zbędnej dyskusji, więc korzystaj.
  • Level 2  
    Tak też zrobię wymienię na nową żeby się w przyszłości nie męczyć. A wiecie ile z reguły trwa taka wymiana? Bo bez lodówki dłuższy czas to ciężko funkcjonować