Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błędne wskazanie analizatora spalin

28 Sie 2013 21:04 2274 12
  • Poziom 10  
    Witam posiadam analizator spalin TESTO 327-1 mam taki z nim problem pokazuje za dużą zawartość CO (ppm) czy to znaczy ze cela siadła?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, lub poprostu jest zatruty. Spróbuj ,, wypłukać" cele. Od dawna tak masz?
  • Poziom 10  
    od wczoraj, a jak mam wypłukać? wodą bieżącą? i czy będzie pokazywało błędnie CO2?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Miałem tak kiedyś. Po kilku dniach samo przeszło.
    Kalibrowałem go kilka razy itp i nic nie pomagało. Wariował na CO.
    Zostawiłem z myślą, że tutaj sezon się zbliża, a analizator trzeba wysłać.
    Odpaliłem po kilku dniach i działał bardzo ładnie.
    Uszkodziłem go wkładając do kotła, w którym klient wymienił dyszę. Niestety zagapiłem się przez chwilkę i gotowe. Blokada nie pomogła ;D
  • Specjalista - systemy grzewcze
    bielaszkin napisał:
    od wczoraj, a jak mam wypłukać? :D wodą bieżącą? :D i czy będzie pokazywało błędnie CO2?

Po takim zapytaniu nasuwa mi się refleksja: co to jest analizator , jak działa i do czego go używamy?. :cry:
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    irus.m napisał:
    Po takim zapytaniu nasuwa mi się refleksja: co to jest analizator , jak działa i do czego go używamy?.
    pozdrawiam

No właśnie... kolego, ty wiesz co to analizator i jak go obsługiwać??? Zadajesz pytania, które na tym forum są cokolwiek ,, kontrowersyjne"...
    Temat poszedł w taką stronę, że zapytam czy tą za dużą wartość pokazuje również gdy zasysa czyste powietrze czy tylko w kominie. Jeżeli w kominie to jesteś pewien, że Cię oszukuje?
  • Poziom 10  
    Ja akurat serwisantem nie jestem tylko instalatorem, analizator używam tylko do uruchomienia przez siebie zainstalowanych kotłów. Ustawiam tylko CO2 lub O i na tym się kończy moja przygoda z analizatorem. Ja analizator uruchamiam może dwa razy w miesiącu jeśli jest taka potrzeba. Za dokładnie to może nie wiem jak działa analizator, ale wiem że łatwo w nim spalić cele.
    Więc piszę na tym forum do ludzi których nie rozstają się na co dzień z analizatorem i mają większą wiedzą na temat analizatora żeby trochę pomogli lub doradzili!

A tak poza tym to mój analizator po 30s zerowaniu wyświetla napis:
    UWAGA!!! C.O.Wskazania celi niestabilne, faza zerowanie rozpocznie się jeszcze raz.
    Pytanie kolego czy uruchamiałeś jakiś kocioł olejowy ostatnio?
    Jeżeli zatrułeś cele na gazowym kondensacyjnym to coś strasznie musiałeś nakręcić w tym kotle.
    Jeżeli nic złego nie narobiłeś to skontaktuj się z Testo może na gwarancji Ci to zrobią.
    Nic złego w sensie olejaków nie dotykałeś, a w gazowych tylko robiłeś analizę dla potwierdzenia uruchomienia bez jakichś dużych regulacji.
  • Poziom 10  
    nic olejowego nie uruchamiałem. Ale klient jakiś czas temu sobie kupił kocioł SAM(MCR II 24) niby twierdził że nowy ale karty gwarancyjnej nie dostałem od niego, po dłuższej rozmowie klient stwierdził ze dokładnie nie pamiętał już skąd miał ten piec...!!!??? jak go uruchomiłem to CO2 doszło do 14 a CO(ppm) zaczęło nagle wzrastać. Może z braku większego doświadczenia nie wyciągnąłem sondy tylko zacząłem kocioł regulować :cry: :cry: i prawie CO2 doszło do 9 ale po ponownym uruchomieniu analizator zaczą pokazywać ten błąd który wcześniej napisałem. i po paru godzinach piec pokazał błąd E5 czyli złe ustawienie spalania.
    Aaa i dziś po wsadzeniu sondy w komin to wogule co2 nie pokazuje
    Analizator ma dwie cele, którymi mierzy tlen O oraz tlenek CO.
    Wartość CO2 jest wyliczana na podstawie zawartości tlenu i wybranego rodzaju paliwa. Cela CO nic nie ma do wskazania poziomu CO2
  • Poziom 10  
    Czyli muszę wymienić cele O. A Wiesz gdzie można kupić te celę (jakaś strona www)
    www.testo.com.pl

Może lepiej skontaktuj się z kimś tam i wyślij im analizator.
    Jeżeli wpakujesz się niepotrzebnie w zakup cel to zabulisz ponad 1000zł
    Przepłuczą, skalibrują i może będzie działał za połowę tego.
    Tym bardziej, że analizator ma ledwo rok?