Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer VSX-528 vs. Denon AVR-X1000

Kenema 28 Aug 2013 22:01 12765 20
    Kenema
    Level 14  
    witam,
    mam dylemat, otóż trochę poszukałem i zostałem z dwoma apmlitunerami:
    PIONEER VSX-528;
    Denon AVR-X1000
    (mam nadzieję że dobre wybrałem przy moim budżecie)
    który z nich wybrać i dlaczego?:)
    do tego myślę o kolumnach:
    TAGA HARMONY TAV-506 lub 606v3
    WHARFEDALE VARDUS 300
    Jamo S 606 HCS 3
    Jamo S 506 HCS 3
    dobre kolumienki wybrałem?
    Pokój 3,4 x 3,5m; 70% film 30% muzyka (może nawet mniej)
    no i co najważniejsze chce się zmieścić w 2,5tys (jeszcze tydzień temu było 2tys. więc więcej nie bardzo chciałbym podnosić koszty)
    Herethic
    Level 28  
    Kenema wrote:
    (...)dobre kolumienki wybrałem?
    Nie.:? Twoja wypowiedź z daleka pachnie "recenzjami" z internetu.
    Kenema wrote:
    (...) chce się zmieścić w 2,5tys (...)
    To nie slipy... :wink: Sprzęt powinien spełnić twoje oczekiwania. :)

Ale do rzeczy:
    Słyszałeś o "fizycznym" braku gotówki ? No właśnie...
    Prawa "fizyki" są nieubłagane... ;)

A ta cholerna "fizyka" uważa, że dźwięk to fale akustyczne, które potrzebują odpowiedniej przestrzeni.
    Twój pokój jest za mały na przyzwoite KD... nawet niewielki subwoofer będzie miał tu problem...

Proponowałbym skupić się na stereo. Trochę dopracować akustykę pokoju
    i pomyśleć o kolumnach/monitorach na ok. 6"-wych midwooferach.

Czy da się zainstalować u Ciebie typowe KD? Tak. Ale oznacza to jakość na poziomie dobrze zrobionej zabawki,
    albo częściową utratę funkcjonalności pokoju/solidną adaptację akustyczną.

Pozdro.
    RMS.pl

Level 26  
    Powierzchnia jaką dysponujesz predestynuje do kina domowego opartego wyłącznie na systemie satelitarnym - wstawianie podłogówek skończy się problemem z akustyką.

Stąd proponuje, żebyś postawił na Denona X1000 - gra mocno dynamicznie, skrajami pasma i do tego dołóż łagodne i muzykalne kolumny z serii Indiana Line Tesi, co pozwoli rozsądnie zbalansować brzmienie.

Np postawiłbym na fronty Tesi 260 za 1350zł
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4638335

do tego centralka Tesi 740 za 700zł
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4638651

i surroundy na tył Tesi 240 za 995pln
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4620643

z czasem dokupisz subwoofer np Definitive Technology ProSub
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/5782247

lub Roth KH2
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/784883

i będzie super.

Ewentualnie szarpnij się na cały system sateritarny Definitive Technology - aktualnie jest to najlepiej sprzedające się w USA kino domowe
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/5791837

Zawsze możesz wziąć na raty np 10x0%
    Kenema
    Level 14  
    przy takich zestawieniach to kino wychodzi mnie 5tys. a niestety mam 2,5tys (nie dawno miałem 2tys.) ale niestety więcej nie dam.. mogę się obejść na początku bez suboofera bo i tak myśle że szybko dokupię.
    Czytałem ogólnie o akustyce trochę i to równie drogie jest co kino domowe. Wiem że można położyć dywan, powiesić jakieś obrazy na ścianach, jakiś regał z książkami dać itp. Pomogłoby to trochę?
    RMS.pl

Level 26  
    Znacząco by pomogło.

Problem w tym, że kolumny są decydującym elementem brzmienia kina domowego. Kupowanie najtańszego szajsu i drogiego amplitunera skończy się katastrofą.
    Kenema
    Level 14  
    czyli jednak dobrze czytałem i zapamiętałem z tą akustyką. Więc na pewno tak w pokoju będzie zrobione.
    Rozumiem też że kolumny tutaj najwięcej decydują dlatego np. Pioneer jest za około 1350zł a Denon za 1700 więc tutaj te 350zł już do przodu mam na kolmny 5.0 a za miesiąc czy 2 myśle że dojdzie suboofer.
    A co do tych kolumn proponowanych przeze mnie to faktycznie sugerowałem się recenzjami jak i opiniami na różnych forach. Rozumiem że są dalekie od ideału dla audiofili ale ja chce po prostu zaznac dobroci kina domowego i nie potrzebuję jakiś tam super kolumn, chce po prostu żeby dało się fajnie obejrzeć film czy nie raz muzyki posłuchać bez jakiś tam zgrzytów czy czegoś innego.
    RMS.pl

Level 26  
    Nikt nie mówi o audiofilach. Po prostu jest pewien standard prawidłowego budowania kolumn i generowania dźwięku - to co proponujesz jest po prostu marne w każdej kategorii jakościowej.

Nawet w tej cenie.

Już lepiej postaw na amplituner Harmana + zestaw satelitarny Harman Kardon HKTS 9
    Herethic
    Level 28  
    Kenema wrote:
    Więc na pewno tak w pokoju będzie zrobione..
    Taaa... I będziesz miał do dyspozycji pewnie 2,5x2,5m...
    Kenema wrote:
    (...)chce po prostu żeby dało się fajnie obejrzeć film czy nie raz muzyki posłuchać bez jakiś tam zgrzytów czy czegoś innego.
    Na alledrogo jest AVR-1311 + DVD 1740 - komplecik za niecałe 8 stów. Audiofilski zdecydowanie nie jest,
    ale najważniejsze funkcje ma. Do tego np. cztery nowe MAESTRO II 60 za 1200zł na Gdn13 i centralny za dwie stówki.
    (jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet coś lepszego w tej cenie). Zostanie Ci zaliczka na używany subwoofer.
    Ośmiocalowy. Zgrzytać nie powinno.

Pozdro.
    Pablo1964
    Moderator
    Warto podkreślić, że wszystkie niedociągnięcia tego sprzętu dadzą się usłyszeć w muzyce. W filmie każdy wymieniony zestaw zagra przyzwoicie, pod warunkiem podłączenia subwoofera. Dlatego jeżeli słuchasz muzyki jedynie w tle, nie warto się aż tak przejmować. Natomiast warto posłuchać w sklepie ulubionej płyty przed zakupem.
    Kenema
    Level 14  
    no to mnie pocieszyłeś;p czyli mogę zostać przy podanych propozycjach skoro i tak praktycznie uwagę będę skupiał na filmach.
    Teraz kupię zestaw 5.0 a za miesiąc czy 2 dokupię suboofer tylko jeszcze nie wiem jakie kolumny eh..
    Bo najlepiej chyba byłoby kupić Denona ale jest droższy od Pioneera a tym kosztem kupię trochę droższe głośniki więc chyba lepiej Pioneer?
    Pablo1964
    Moderator
    W tej klasie nie ma istotnych różnic w brzmieniu. Wszystkie amplitunery grają poprawnie w kinie i bezbarwnie w muzyce. Kolumn także da się słuchać z przyjemnością tylko w filmach.
    Pablo1964
    Moderator
    Chyba Cię zmartwię. Nie kupiłbym tego sprzętu a jakbym już musiał, wybrałbym ładniejszy. Nie znam dobrego kina w tej klasie cenowej.
    Herethic
    Level 28  
    Kenema wrote:
    Mam nadzieję że to będzie coś co proponowałem na początku postu;p
    Czego nie zrozumiałeś w stwierdzeniu: "Twój pokój jest za mały :?:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12341719#12341719
    Te "jamniki" 606 mają jeszcze boczne woofery, zdajesz sobie z tego sprawę?
    Jeśli musza byc fronty, to na siłę - Taga 506. Szukaj tej wielkości/lepszej jakości
    i zwróć uwagę na BR z przodu. Będzie trochę łatwiej ustawić.

Nic nie zastąpi Ci sprawdzenia na żywo jak gra sprzęt.
    Po to są salony audio. Najlepiej posłuchać, a potem dopiero szukać używek.

Pozdro.
    Pawel200_20
    Level 14  
    Jesli już masz te 1400 na ampli to może lepiej Onkyo TX-NR 609. Ma certyfikat THX więc chyba z tych tanich ampli zagra najlepiej... To moje zdanie. Może też inni potwierdzą?
    Pawel200_20
    Level 14  
    Kenema jeśli bedziesz już po zakupie prosimy o info co wybrałeś i opinie. Myśle że pomoże to innym którzy stoją przed podobnym wyborem.
    Kenema
    Level 14  
    po podłączeniu i obejrzeniu ostatniego Batmana jest pod wrażeniem zestawu. Jak dla mnie gra idealnie. Oczywiście słuchałem również muzyki (FLAC) i również mi się bardzo podoba. Więc dla "zwykłego zjadacza chleba" POLECAM!!
    Myślę że temat można zamknąć