Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor gaśnie pod obciążeniem grafiki.

Blady_12 28 Aug 2013 22:33 3888 8
    Blady_12
    Level 8  
    Cześć, mam spory i bardzo irytujący problem z komputerem, otóż bardzo często po uruchomieniu komputera gaśnie monitor (tak gdybym odłączył kabel od komputera). Monitor gaśnie również w bardzo wielu przypadkach np. uruchomieniu kilku programów na raz, włączaniu gry lub po kilku minutach w trakcie. Nie wiem co robić, a komputera do serwisu nie chcę oddawać. Monitor to Acer A191HQL. Dołączam kilka screenów najwięcej jest z BF3 podczas crasha. Podkręcałem już chłodzenie grafiki i nic to nie dało. Możecie mi jakoś pomóc ?
    GPU: Nvidia GeForce 550 Ti
    CPU: AMD Athlon x4 631 2.6 GHz
    Mobo: Gigabyte ga-a55m-s2v
    Marki zasilacza nie znam ale to może być źródłem problemu.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Jak zachowuje się monitor na innym zestawie (działa bez zarzutów)?.
    Jak zachowuje się komputer pod innym ekranem?.
    Zamieść screena z HWiNFO z zakładki "sensors" w Idle jak i w stresie.
    Wykonaj test pamięci bootowalnym MemTest'em.
    www.memtest.org
    Marka i model zasilacza?.
    Blady_12
    Level 8  
    Obecnie nie mam możliwości przetestowania monitora na innym komputerze i odwrotnie. O zasilaczu nie wiem nic, to chyba ibox ale jeszcze sprawdzę.. W sobote robiłem format w nadziei, że problemy ustaną. Programu memtest nie umiem nawet uruchomić więc proszę o pomoc i wyrozumiałość.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Blady_12 wrote:
    O zasilaczu nie wiem nic, to chyba ibox ale jeszcze sprawdzę.

Sprawdź koniecznie.
    Blady_12 wrote:
    Programu memtest nie umiem nawet uruchomić więc proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Podałem w powyższym poście link skąd pobrać program. Wypalasz go jako bootowalne CD i startujesz z płyty komputer (sprawdź czy w biosie bootowanie masz ustawione jako pierwsze CD/DVD).
    Wykonujesz 2 przejścia programu.
    Jakby były jakieś problemy, pytaj śmiało.
    Blady_12
    Level 8  
    Wgrałem memtest na pendrive, tylko nie wiem, czy w biosie będzie opcja ustawienia go jako jako 1.
    Kasek21
    Level 43  
    Marka i model zasilacza?

Od kiedy takie objawy to wina uszkodzonych modułów pamięci?
    Piotr160292
    Level 38  
    To może być zabezpieczenie termiczne grafiki. Ja miałem to samo z moim starym GF7300GT i okazało się, że grafa dochodzi do 102 stopni... oO Oczywiście niewykluczona jest wina zasilacza, ponieważ jeżeli nie wyrabia napięciowo, grafika również będzie odmawiać posłuszeństwa...

Dodano po 5 [minuty]:

Kasek21 wrote:
    Marka i model zasilacza?

Od kiedy takie objawy to wina uszkodzonych modułów pamięci?

Oj zdziwiłbyś się. Miałem okazję serwisować dość wiekowego peceta jeszcze z PIII na pokładzie i miałem taką sytuację, że podczas instalacji Windowsa gasł mi monitor, nawet klawiatura nie reagowała na caps lock, czy numlock i w końcu za którymś razem BIOS zasygnalizował uszkodzenie pamięci i faktycznie to było to, bo po włożeniu sprawnej Windows wgrał się bez wyłączenia monitora i działa prawidłowo.
    Blady_12
    Level 8  
    @Piotr160292 Zabezpieczenie termiczne czyli, że monitor się wyłącza bo zabezpieczenie grafiki wyłącza ją na chwile ? Podczas gry w BF3 na chłodzeniu grafiki na 86% miałem 51 Stopni. Sprawdzałem to MSI Kombustor.
    Piotr160292
    Level 38  
    Tak to sobie właśnie tłumaczę, że odlączane jest GPU i co za tym idzie grafika zaprzestaje transferu obrazu na monitor i co za tym idzie monitor przechodzi w standby... Przy takiej temperaturze na pewno nie tu leży przyczyna, zatem trzeba sprawdzić RAM i przede wszystkim zasilacz.