Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak rozladowac kondensatory

front247 11 Mar 2005 23:59 1250 6
    front247
    Level 14  
    mam jeszce jeden maly problemik
    oczywiscie nie poszedlem na latwizne i najpierw sprobowalem sam ale niestety znowu nie dziala
    chodzi mi o uklad lub o rezystor(bo zdaje sie ze taki jest wystarczajacy),ktory sluzylby do rozladowania kondensatorow filtrujacych w zasilaczu ,wzmacniacza,sa to kondensatory 2 *10000uF zasilacz symetryczny napiecie po kondensatorach 2 *36volt,pobor pradu,tu nie jestem pewien ale transformator moze oddac ok 5 amper,a uklad pobiera maksymalnie ok 4amper,ale to juz maksymalnie
    wiem ze moze blachy problem ,ale probowalem juz wszystkiego lacznie ze zwarciem kondziorow do kaloryfera(prawie sie przyspawaly)hehe
    prosze o pomoc,wszystkich pozdrawiam :)
    front247
    Level 14  
    alez to skomplikowane,no dziekuje ale czy nie ma nic prostszego?
    pozdrawiam
    tomeeh
    Level 24  
    Ja bym zaproponował 2 rezystory 470Ω/5W (na każdą gałąź) włączone na stałe do zasilacza. Wg obliczeń będzie się wydzielać w nich moc 3W, tak wiec nie powinno się wydzielać zbyt dużo ciepła. Czas rozładowywania nie będzie może krótki, no ale jeśli układ ma być prosty, to potrzebny jest kompromis. Ponieważ to wzmacniacz, zapewne są radiatory, wiec można pomyśleć o umiejscowieniu tych rezystorów na radiatorach.
    PS.
    Nie rozładowuj kondensatorów o kaloryfer :) - mogą nie przeżyć takich testów.
    front247
    Level 14  
    a te r4ezystory to szeregowo czy rownolegle?
    i cze wpiac je za czy przed kondziorami a moze miedzy?
    dzieki pozdrawiam
    front247
    Level 14  
    bardzo ci dziekuje za pomoc .pozdrawiam