Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór pralki - nowe Miele, czy warto?

omomierz 29 Sie 2013 00:14 15816 9
  • #1 29 Sie 2013 00:14
    omomierz
    Poziom 2  

Witam, szanownych forumowiczów. Stoję przed wyborem nowej pralki zastępcy wysłużonego Tamata 500 (nadal sprawna). Oczekuję przede wszystkim długiego okresu użytkowania min 10 lat.
    Zastanawiam się nad Miele:
    W 1713 WCS,
    W3164WSS
    Czy też sporo dopłacić i wybrać: W 5873 WPS Edition 111 (główną różnicą od pozostałych jest posiadanie profesjonalnego silnika FU - warto dopłacać? Jakie są różnice w porównaniu do zwykłego silnika?)
    Jak wygląda sprawa serwisu - obsługa klienta?
    Czy łożyska w podanych przeze mnie modelach są wymienialne?

A może nie warto przepłacać (czy nowe Miele to ta sama jakość?) i kupić coś tańszego jak Siemens, Lg?

3 9
  • #2 29 Sie 2013 09:55
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Średni czas życia obecnego sprzętu AGD to około 5 lat. Dotyczy to też aktualnie produkowanych sprzętów Miele niestety. Nie jest to moje doświadczenie a informacje zawarte między innymi na Elektrodzie. W cenie jednej pralki Miele (tańszej) kupisz lekko 2-3 "standardowe", czyli zakładając te 5 lat i tak Ci starczą na 10-15 :) A może pożyją dłużej? Ja mam od 6 lat Hoovera i żadnych problemów jak dotąd (odpukać ;) ). Kosztował 1150zł.

0
  • #3 30 Sie 2013 21:46
    omomierz
    Poziom 2  

Więc tak pozwoliłem sobie zadzwonić do serwisu miele i boscha.

Informacje o miele: silnik FU czyli indukcyjny, w pozostałych czeka w przyszłości (wg serwisu ok. 6 lat) wymiana szczotek (koszt wg serwisu 100 - 160 zł). Zbiornik i tu bezkonkurencyjnie we wszystkich modelach stal nierdzewna no i żeliwna przeciwwaga (jak to w starych dobrych sprzętach bywało). Solidna rama przytrzymująca całą konstrukcję. W bębnie możliwa wymiana łożysk, uszczelniaczy etc. Silnik wymienialne łożyska (choć serwis ich nie wymienia lecz cały silnik - taka polityka), podobno można je zamówić w serwisie i samemu wymienić. Elektronika, pompa wody, silnik produkowane w fabrykach miele.

Informacje o Bosch: WAY 32740PL, silnik indukcyjny, rozbieralny choć firma tak jak i miele wymienia w przypadku zużycia łożysk na nowy. Na pytanie czy samemu domowym sposobem można je wymienić, serwis odpowiedział że może to być kłopotliwe bo łożyska są wprasowane w korpus silnika w związku z tym jest do nich ograniczony dostęp. (koszt nowego silnika ok 750zł). To mnie trochę martwi. Zbiornik, spodziewałem się stali ocynkowanej, jednak w tym modelu jest zrobiony z kompozytu, przeciwwaga - beton. Serwis powiadomił mnie również że czas eksploatacji ich pralek przewidziany jest na ok. 10 lat. Części czyli: silnik, pompa, elektronika produkowane w fabrykach boscha.

W Miele przekonuje mnie jakość użytych materiałów, w Boschu za mniejszą cenę mam silnik indukcyjny i to właściwie moim zdaniem jego jedyny plus (oczywiście cena też) w stosunku do tańszych miele. Ciekawym żywotności pralek miele (serwis twierdzi że jakość bez zmian, no ale czy to nie jest tylko PR dla klienta?). Czy silniki szczotkowe są o wiele gorsze od indukcyjnych (pomijam głośność i wymianę co jakiś czas szczotek) chodzi mi raczej o ich trwałość.
    Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z ich serwisem, jak wygląda obsługa klienta (czas reakcji, fachowość itp.) i czy ktoś z was użytkuje podobny sprzęt, ciekawym jakichś prawdziwych opinii (plusy , minusy). Z góry dzięki za pomoc.

0
  • #4 01 Wrz 2013 09:01
    SERWIS-MIELE
    Poziom 10  

Na pewno bosch nie wytrzyma 10 lat z mojego doświadczenia to max 3-4 przy rzadkim użytkowaniu a przeważnie lecą na łożyska na bębnie a jest to części nie wymienialna tylko trzeba całość wymienić.A Miele to naprawdę mało zawodny sprzęt.

Moderowany przez skryn:

Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd. Powyższa opinia jest tendencyjna i niemająca pokrycia w rzeczywistości. Następny tego typu wpis nagrodzę odpowiednio.

0
  • #5 01 Wrz 2013 09:10
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Taka śmiała opinia o miele,to ciekawe.

Jak widać zdarzają się wyjątki "długowiecznej" pralki i to hoowera.

0
  • #6 02 Wrz 2013 09:23
    my41s
    Poziom 32  

qstosz napisał:
    Taka śmiała opinia o miele,to ciekawe.

Jak widać zdarzają się wyjątki "długowiecznej" pralki i to hoowera.

Dokładnie. Mam w rodzinie Amicę PA z 2001 roku działającą do dziś. Wymieniono jest 1 raz łożyska i 1 raz amortyzatory :)
    U siebie mam od trochę ponad roku Siemensa i już słychać, że łożyska zacznają domagać się wymiany. Na szczęście jest gwarancja, a w razie czego jak się skończy - rozbieralny zbiornik - ale i tak już raczej muszę zacząć na to odkładać

Trzeba się przyzwyczaić, że teraz nie kupimy pralki na 100 lat. Jeśli podziała 5 to się cieszymy i kozystamy dalej. Jeśli nawali - sprawdzamy co i liczymy opłacalność naprawy.

1
  • #7 20 Sty 2014 13:52
    gon178
    Poziom 2  

Miałem Simensa kupiony był coś koło 2002 roku. Dwie osoby dorosłe i małe dziecko. Prało się po 2 - 3 razy dziennie. Potem drugie dziecko. Jedna awaria cos koło 2010 roku coś z pompą i dopiero wczoraj przestał pracować silnik. Pompa pracuje jakby miała zadyszkę ale nie pierze. Kupiłem nowe Miele za 3499 zł. Zobaczymy bo ponoć dobra.

0
  • #8 25 Sie 2014 23:19
    platfus1109
    Poziom 14  

Witam. Posiadam pralkę miele z 1992 i nigdy nie była naprawiana. Jest używana ok 7-10x /tydzień. Stan techniczny obecnie oceniam na bardzo dobry (jest w takim stanie jak by miała z rok). Nie trafiłem nigdy na bubel z tej marki. Naprawiałem raz pralkę (z lat 70-80) po powodzi (stała w piwnicy), już wtedy miała 1000 RPM. Gdyby nie błoto które zablokowało pompkę to by pewnie prała do teraz bez ingerencji. Dziś pewnie te nowe nie są takie jak kiedyś ale wierzę że producent ten dba o dobro swojej marki. Jest to na pewno dużo wyższa klasa pralek od tych co w marketach teraz sprzedają. Spotykam te pralki w wielu cenionych firmach za granicą i nie narzekają. Jak bym miał kupować kiedyś to na pewno też to będzie MIELE (jeśli by to nawet miało być na raty). A co do siemensa-boscha czy innych niemieckich (starych dobrych) marek to wystarczy w sklepie popatrzeć jak one teraz wyglądają. Tanie plastiki jak w każdej innej "marketowej" pralce. Teraz solidnych jak kiedyś to nie ma. A jak się trafi to loteria. W miele to nawet śruby są ze stali A2 (a może nawet A4). Ale wybór należy do klienta.

2
  • #9 02 Maj 2015 23:07
    jaroslaw6877
    Poziom 1  

Drodzy kupiłem używaną Miele Nowotronic W 961, piorę nią od 5 lat, ostatnio miałem awarię i bałem się że to coś poważnego więc ją rozebrałem zanim wezwałem serwis. okazało się że trzeba wymienić szczotki na silniku. Wymieniłem i pralka śmiga dalej. Jak ją rozebrałem i zobaczyłem jak w środku jest zrobiona, to aż mowę odebrało, taka solidność. To nie jakiś plastik, wszystko przemyślane, bęben metalowy, przeciwwaga żeliwna, każda śrubka w odpowiednim miejscu i wszędzie dojście. Naprawdę polecam

3
  • #10 23 Maj 2015 20:01
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Z własnego doświadczenia Miele wszystkie podzespoły ma własnej produkcji(pompy,grzałki,silniki itp.) Wszystko robione w niemczech a w boschu silniki są wkładane takie jak w Amicach czy tam w Electroluxach czy innych sprzętach wszystko jest masówka tylko teraz pozostał znaczek Bosch.Pozdrawiam

3