Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuta karta grafiki ? Gigabyte Geforce 9800GT

Rezori 29 Sie 2013 11:59 2136 8
  • #1 29 Sie 2013 11:59
    Rezori
    Poziom 6  

Witam wszystkich.

Dzisiaj napotkałem problem z moim komputerem , a mianowicie podczas grania , komputer zawiesił się i nie odpowiadał na żadne komendy. Byłem więc zmuszony go zrestartować i podczas włączania napotkałem problem z grafiką. Po pojawieniu się znaczku Windows , monitor wyłącza się i wyświetla komunikat brak sygnału. Przy pierwszej próbie włączenia po załadowaniu systemu wyrzuciło mi bluescreena. Przeczyściłem slot karty na płycie głównej i styki , ale nic nie pomogło. Obstawiam , że spaliła się karta graficzna jednak chciałbym zasięgnąć opinii innych.
    Płyta główna nie jest uszkodzona,gdyż pożyczyłem kartę graficzną od kolegi i wszystko śmiga jak należy. Sprawdziłem też moją kartę na innym komputerze i ten sam problem jest. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość naprawy tej karty czy niestety zakończyła swoją żywotność i będę zmuszony kupić nową.

W załącznikach daję screeny z uruchamiania systemu.

Zepsuta karta grafiki ? Gigabyte Geforce 9800GT Zepsuta karta grafiki ? Gigabyte Geforce 9800GT Zepsuta karta grafiki ? Gigabyte Geforce 9800GT Zepsuta karta grafiki ? Gigabyte Geforce 9800GT

Specyfikacja komputera:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2.91 GHz
    4 GB ram DDR2
    płyta główna gigabyte GA-M56S-S3
    Zasilacz OCZ STEALTH X STREAM 600W
    dysk twardy seagate 500GB SATA
    monitor NEC LCD19WV WIDE 19''
    karta graficzna Gigabyte 9800gt 512mb

Z góry thx za pomoc.
    Załączone pliki

0 8
  • #2 29 Sie 2013 12:07
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Naprawa oczywiście możliwa, reballing układu (może działać tydzień, miesiąc...), ale czy opłacalna - śmiem wątpić.

0
  • #3 29 Sie 2013 12:09
    safbot1st
    Poziom 43  

Dokonaj dokładnych oględzin karty po demontażu jej chłodzenia/obudowy.
    Szukaj wylanych elektrolitów, spuchniętych kondźiów i innych.
    Jeśli coś znajdziesz zamieść foto.

0
  • #4 29 Sie 2013 13:18
    Rezori
    Poziom 6  

Zdjąłem chłodzenie karty graficznej i po dokładnych oględzinach nie stwierdziłem , żadnych wylanych elektrolitów/spuchniętych kondensatorów. Obawiam się , że mogły się spalić kostki ramu na karcie, ale to moja taka dedukcja.

0
  • #5 29 Sie 2013 13:25
    LA72
    Poziom 39  

Niestety seria 9800 nVidii nie należy do udanych.
    Mniej problemów jest z 8800.
    W większości przypadków wystarczyło wymienić kulki pod układem głównym.
    Cena usługi w serwisach jest znaczna jak na wartość tych kart, dlatego warto zapoznać się jakimś elektronikiem ze sprzętem.

0
  • #6 29 Sie 2013 13:28
    safbot1st
    Poziom 43  

Prądożerna awaryjna kobyła.
    Lepiej wymienić na nową szybszą konstrukcję wykonaną w znacznie mniejszym procesie technologicznym.
    Jeśli zdecydujesz się za to na reballing będziesz mógł zatrzymać w celach kolekcjonersko/ prestiżowych :)

0
  • #7 29 Sie 2013 13:38
    Rezori
    Poziom 6  

No ja właśnie mam zamiar kupić nową kartę graficzną i wybór padł na Sapphire Radeon HD 7750 1GB DDR5:

http://torx.pl/p/16473/42703/radeon-hd7750-1g...ite-amd-ati-technologies-karty-graficzne.html

Bo powiem szczerze w używane karty nie mam zamiaru się pakować , no i też można powiedzieć , że procesora za mocne go nie mam na nowsze i lepsze konstrukcje. A ten Radeon powinien wystarczyć by pograć w większość gier przynajmniej na medium i jest lepszy od tego geforca jakby nie patrząc

0
  • #8 29 Sie 2013 14:09
    safbot1st
    Poziom 43  

Tak, z athlona należałoby się przesiąść, aby pograć w nowsze tytuły...

0
  • #9 29 Sie 2013 14:17
    Rezori
    Poziom 6  

wiem,wiem procesor to demonem szybkości nie jest , ale żeby pograć od czasu do czasu nie jest zły, do tej pory nie miewałem problemów. Ale i tak póki co nie będę kupował nowych części bo mi to nie potrzebne , a jak już chce pograć w coś zupełnie nowego to jest konsola albo komputer brata który jest 4 razy lepszy :P

Dodano po 48 [sekundy]:

ale myślę, że ta karta powinna wystarczyć by pograć w nowsze gry nie na full detalach, ale medium itd

0