Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co potrzeba, aby podłączyć pegasusa?

rochelle 29 Sie 2013 12:06 7476 6
  • #1 29 Sie 2013 12:06
    rochelle
    Poziom 2  

Witam!
    Zakupiłam stara konsolę pegasus IQ-502 rev.2. bez kabli.
    Jest to prezent dla mojego mężczyzny, wiem, że ma pady, jednak w starym zestawie brak konsoli i "okablowania".
    Czy mogę prosić o pomoc, co kupić, aby pegasus zadziałał? Mimochodem usłyszałam, że brakuje kabla antenowego i zasilacza. Proszę o wskazówki. Sprawa pilna, urodziny już niedługo.

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Sie 2013 12:15
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

1. Zasilacz
    2. Kabel antenowy
    3. Cinch lub Cinch/Euro

-1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Sie 2013 13:42
    anmedia
    Poziom 39  

rochelle napisał:
    Czy mogę prosić o pomoc, co kupić, aby pegasus zadziałał?

Kolezanko bardzo Cie zmartwie. Oprocz kabli potrzebujesz .... stary kineskopowy telewizor. W nowych telewizorach poprzez antene nie podlaczysz, a poprzez euro-chinch zalezy od TV. W wielu przypadkach jakich sprawdzalem z nowymi TV nie wspolpracuje.

-1
  • #4 29 Sie 2013 13:51
    rochelle
    Poziom 2  

koleżanko*, nie kolego, ale bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
    w jaki sposób sprawdzić, czy z moim telewizorem pegasus pójdzie? Model, jaki posiadamy to sharp aquos z full led i z tego, co pamiętam ma euro.

-1
  • #5 29 Sie 2013 13:53
    anmedia
    Poziom 39  

rochelle napisał:
    koleżanko*, nie kolego

Najmocniej przepraszam - nie doczytuje koncowek ;(

rochelle napisał:
    w jaki sposób sprawdzić, czy z moim telewizorem pegasus pójdzie?

Komplet kabli i podlaczenie. Z tym TV poprzez antene mozesz calkowicie zapomniec, jedynie ratuje Cie poprzez chinch - euro. Ale jak znam zycie tez nie pojdzie. Probuj. Jesli zadziala napisz, bedzie informacja dla innych.

Bez sensu pakowanie sie w niepotrzebne koszta.

1
  • #6 30 Sie 2013 01:05
    oj
    Poziom 42  

A czemu ma nie działać. Po wysokiej (przewodem antenowym), może być problem z dostrojeniem.

Każdy TV obecny ma po jednym wejściu RCA (VIDEO) + AUDIO( Lewy/Prawy) a coraz rzadziej występują wejścia EURO - najczęściej jako dodatkowa dołączana przejściówka.

Sprawdzone i działa taka konsola, jak i inne temu podobne (ZX Spectrum/Atari) ale jakość obrazu jest inna.

Kabel antenowy jest nietypowy - z jedne strony wtyk antenowy z drugiej wtyk RCA.

Zasilacz o napięciu nie większym jak 9V DC (może być niestabilizowany) z wtykiem 5,5/2,0 z "plusem" na zewnętrznym pierścieniu o wydajności 0,5A (konsola pobiera ok. 0,3A).

I sprawdzić zasilacz na plus/minus we wtyku, bo konsola nie ma żadnych zabezpieczeń

-1
  • #7 30 Sie 2013 01:08
    anmedia
    Poziom 39  

oj napisał:
    A czemu ma nie działać.

Sprawdzalem oryginalny pegasus i podrobke. Zadne nie chcial dzialac ani poprzez euro, ani pod zadnym wejsciem wideo. Nie wiem dlaczego, tym bardziej pod euro powinno zadzialac, ale nie zadzialalo.

0