Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic V Eg8 - Wiązka Obd0 -> Obd1 + Vtec-e jak to rozgryźć?

xman17 29 Aug 2013 13:22 3573 8
IGE-XAO
    xman17
    Level 9  
    Witam.

Mój samochód to Honda Civic 5gen sedan 1994 rok. Aktualnie w samochodzie jest silnik D15b2 (wtrysk dwypunktowy), wiązka Obd0.

Z racji iż silnik pada, chciałbym zainstalować silnik D15z8 z Hondy Civic Mb9, 1999 rok, wersja angielska, wiązka i system Obd1 (katalogi mówią o systemie Obd2b).

Wypiszę, co mam do D15z8 i o co mi chodzi dokładnie.

Mam:
    -silnik,
    -kolektory uzbrojone,
    -katalizator,
    -sonda 4-żyłowa,
    -komputer,
    -immobiliser wraz z chipem z kluczyka,
    -wiązka silnikowa kompletna,
    -wiązka z komory do kabiny (odcięta tylna część wiązki - światła itd.),
    -skrzynka bezpieczników spod maski,
    -zawór Eco ze ściany grodziowej.

Chciałbym zainstalować ten silnik u siebie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to prosty SWAP. Chodzi mi dokładnie o wiązkę. Jest aktualnie Obd0, pasuje zainstalować Obd1. Jak to rozgryźć? Z tego, co wiem wiązka nie jest wymienna itd. Czy jest ktokolwiek tutaj, co jest mi w stanie wytłumaczyć, co i jak zrobić?

Przeglądnąłem internet i nie ma nigdzie opisu dobrego z obd0 na obd1 +Vtec.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    żałosna udręka
    Level 33  
    Przecież masz wiązkę, tak napisałeś. Wtyczka obcięta? Nie wiem dokładnie o co pytasz?
  • IGE-XAO
    xman17
    Level 9  
    Wczoraj poświęciłem trochu czasu... Wszędzie jest opisane, że jest to system okablowania Obd2b. Jak się okazuje jest to Obd1 więc sprawa prostsza niż się wydaje (chyba).

Mam silnik D15z8, do tego mam kompletną wiązkę silnikową i kabinową (odcięty z wiązki został tylko tył - światła tylne itd). Tyle, że ta wiązka jest z anglika i z hondy, która była produkowana nie w Japonii czy w Kanadzie tylko w UK (tzw. angielka).

Chodzi mi jak to pospinać samemu jak najbardziej w oryginale, żeby druciarstwa nie robić kto wie jakiego.
    żałosna udręka
    Level 33  
    xman17 wrote:
    żeby druciarstwa nie robić
    Albo masz wszystko do przekładki, albo druciarstwo.
    xman17
    Level 9  
    Jeśli możesz i wiesz jak to ogarnąć to bardzo proszę o pomoc co i jak choć w pewnym stopniu.
    żałosna udręka
    Level 33  
    Do d15z8 schemat mam, a do eg8 mam w programie co rusza tylko na Win98. Tak czy inaczej za wszelką cenę próbowałbym podmienić tylko słupek, bo z instalacją od anglika będzie sporo przeróbek.
    xman17
    Level 9  
    Ale u mnie jest wiązka Obd0, z8 ma Obd1. O to mi chodzi... żeby to wyglądało w miarę ładnie i jak najmniej przeróbek.

Foto poniżej.

milejow
    Level 43  
    [quote="xman17"]

xman17 wrote:
    Ale u mnie jest wiązka Obd0, z8 ma Obd1. O to mi chodzi.

Co Ty kombinujesz i wymyślasz jakieś teorie???? Wsadzasz silnik, robisz elektrykę do niego i ma grać (do odpałki sterownik silnika ma mieć zasilanie i kilka sygnałów z czujników silnika), system sterowania silnikiem nie ma znaczenia, masz pojęcie to zrobisz, nie masz to lepiej niech ktoś zarobi. Na forum nikt Ci nie pomoże bo nie wiadomo o co Ci chodzi.
    xman17
    Level 9  
    ok w takim układzie temat do zamknięcia.