Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LE32A336J1D - Solaryzacja obrazu

zbyszekskibinski 29 Aug 2013 13:48 2505 3
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Mocno przesterowany obraz(solaryzacja)T-con V315B1-C01, Na nim AS15F był już uszkodzony, lecz podmiana nie daje rezultatu. Napięcia V Gamma wyglądają podejrzanie, proszę o podanie tych napięć dla tej matrycy jak ktoś ma. Dodatkowo występuje charakterystyczne 'wolne wygaszanie treści obrazowej', co wskazuje na felerny T-con. Napięcie Vcom ok 6V,pozostałe napięcia w normie. Nie da się uruchomić panela bez przez podanie nap 3.3V na TSTPGM. Dziękuję.
    zdzich42
    Level 40  
    'wolne wygaszanie treści obrazowej' a nie masz przypadkiem czegoś takiego jak ghosting?
    arturb77
    Level 17  
    Zbysiu, szkoda czasu podstaw t-con i załatwione. ;-)
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Wolne wygaszanie, to miałem na myśli nie ghosting lecz coś co zwią 'image retention' czyli już na nowym tle obrazowym gdy procesor T-con wystawia zupełnie nową scenę obrazu, naniesione są jeszcze na obraz szczegóły ze sceny poprzedniej np. ciemne litery na ekranie. Tak więc niektóre piksele na LCD nie są wygaszane na czas. Jest to typowa usterka T-conów i nie wynika z wadliwej szyby, choć efekt ten można łatwo pomylić z uszkodzonym LCD.

Podstawiony T-con załatwił sprawę (dostałem od kolegi). Napięcia VGMMA powróciły do normy. W zasadzie dla upewnienia się wstawiłem kolejny AS15 przed podstawieniem płytki i efekt był dokładnie ten sam (jak na pierwszym)czyli ta sama usterka, więc nie był on przyczyną. Szkoda, że nie ma dostępu do schematów T-conów, tak człowiek by wiedział ciut więcej.

Pozdrawiam Artura i Zdzicha i dzięki za odpowiedzi.
    Zby.