Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub c220 - L-4 "druk wstrzymany"

29 Sie 2013 21:18 4839 4
  • Poziom 21  
    Witam
    Maszyna wyświetla L-4 i nie chce drukować mimo że zużycie czarnego bębna pokazuje 90%. Trochę dziwne, nie mam z tym modelem zbyt dużych doświadczeń, tym bardziej że po uruchomieniu jest gotowa do pracy (gotowa do kopiowania). Niestety wszystko zatrzymuje się w kolejce prac jako "wstrzymane", łącznie z wydrukami testowymi z Service Mode. Ktoś się spotkał? może wystarczy coś przestawić aby bęben dociągnął do 100% zanim go zamówie i wymienie?

pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Po pierwsze wrzuć nowy firmware. Miałem taki sam przypadek jak ty że maszyna nagle odmówiła współpracy (start na zielono). Po zmianie oprogramowania nagle zawołała o wymianę bębna K i na nowym bębnie ruszyła. Druga rzecz zobacz czy jak wyłączysz zatrzymywanie maszyny po końcu bębna coś ruszy bo L-4 to bęben K.
  • Poziom 20  
    Odpowiednio od L1-C do L4-K to czas wymiany modułu, bębna skończył żywot. Sygnalizacja żółtą oliwiarką na dole ekranu, czasem trudną do zauważenia, trzeba w nią kliknąć, aby poznać kod.
    M.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wcześniejsze wersje firmware zdaje się miały taki błąd. Warto zaktualizować. Jeżeli to pierwsze "życie" bębna to możesz spróbować założyć nowy chip (bezpiecznik tak naprawdę ;) ) i zresetować licznik bębna K. Powinien spokojnie przeżyć drugie życie .

C.
  • Poziom 19  
    wydaje mi się że firmware wgrany jest i ustawione softswitche, ale sprawdz czy IU live stop settings masz ustawine na no stop