Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2003 1.9TDI - jaka jest optymalna temperatura oleju silnika ??

29 Sie 2013 23:09 5475 9
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z temperatura oleju a przynajmniej tak mi sie wydaje
    silnik pochodzi kilka kilkanascie minut a temperatura skacze nawet do 160-170 stopni a licznik ma maxa na 180 stopni
    co moze byc problemem czujnik temperatury moze sam licznik ?? no i jaka temperatura oleju jest optymalna przy tych silnikach ??
  • Poziom 9  
    Optymalnej temperatury nie znam, ale pewnie koło 100 stopni. Z tego co piszesz to masz jest to jakiś problem z chłodzeniem. Wentylator działa kiedy silnik się tak nagrzeje? Płyn w chłodnicy masz?
  • Poziom 31  
    Przy normalnej jeździe 100-110 stopni. "Przekroczenie jej obliguje do zwolnienia jazdy" -to cytat z jakieś książki. Może chłodnica oleju uszkodzona, zapchana lub jej brak. A może sam czujnik kłamie.
  • Poziom 39  
    Poziom oleju? Uszkodzony czujnik? Niewłaściwy czujnik?
  • Admin grupy Samochody
    cobik napisał:
    silnik pochodzi kilka kilkanascie minut a temperatura skacze nawet do 160-170 stopni
    Tu na pewno coś nie tak z czujnikiem. Po kilkunastu minutach pracy.
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam audi a6 1.9 TDi z 2000 roku, zauważyłem że temperatura oleju utrzymuje się na 60 stopniach a czasem nagle skacze do 100-120 stopni po czym po jakimś czasie spowrotem wraca do 60. Czy to normalny objaw? bo wydaje mi się że jest coś nie tak...
  • Poziom 31  
    Czujnik uszkodzony najprawdopodobniej.
  • Poziom 2  
    no ale gdzie znaleźć info na ten temat, jaka powinna być normalna temperatura przy jeździe. Przyznam szczerze że jadę za parę dni do polski i myślę nad tym czy nie będę miał problemów po drodze...
  • Poziom 39  
    Zalecana min. temp. do pomiarów silnika, to 80°C. Robocza około 120-140°C.
  • Poziom 9  
    problemem byl czujnik temp. oleju w misce olejowej teraz poprawnie wskazuje 100-120 stopni
    prosty do wymiany od spodu na 2 srubki :)
    dzieki chlopaki za rady :)

Dodano po 7 [minuty]:

rpepek napisał:
    Witam,
    mam audi a6 1.9 TDi z 2000 roku, zauważyłem że temperatura oleju utrzymuje się na 60 stopniach a czasem nagle skacze do 100-120 stopni po czym po jakimś czasie spowrotem wraca do 60. Czy to normalny objaw? bo wydaje mi się że jest coś nie tak...

tez wyglada to na czujnik
    a reszta wskaznikow dziala poprawnie ??? kolega ma problemy z licznikiem praktycznie kazdy wskaznik przeklamuje to tez ponoc czesta wada a6