Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System hotelowy - Karty Q5 się rozprogramowują

30 Sie 2013 08:48 813 2
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z systemem hotelowym i kartami w standardzie Q5. Działają one na zasadzie kluczy do pokoju i kontroli dostępu.Problem mój jest taki że karty od początku mają tendencje do "rozprogramowania" się samo czynnie, objawy są takie że najzwyczajniej karta nie otwiera danego pokoju. Wtedy muszę zaprogramować ją ręcznie programatorem który dostaliśmy z firmy która sprzedała nam cały system.I tak jest codziennie że muszę się przejść po wszystkich pokojach sprawdzić które karty działają a te które nie działają zaprogramować.Mam pewne podejrzenia co do zbierania się ładunków elektrostatycznych (na podłogach są wykładziny) wystarczy 5 metrów przejść i wyładowanie w jakimś miejscu jest dosyć spore. Druga sprawa sprawdziłem w kilku miejscach i zasilanie czytników nie jest w każdym miejscu takie same. Czy któryś z tych czynników może wpływać na odczyt czy uszkodzenie karty ? Z góry dziękuje :cry:

System hotelowy - Karty Q5 się rozprogramowują
  • Poziom 18  
    A długo już ten system działa, może warto zwrócić sie do firmy która to zakładała?
  • Poziom 8  
    system jest od początku 3 lata i od początku były takie problemy niestety firma która to instalowała nie może sobie z tym poradzić i dlatego szukam kogoś kto mi w tym pomoże