Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie netbooka do tv vga -> 3xRCA

Justina_ 30 Sie 2013 10:43 2277 8
  • #1 30 Sie 2013 10:43
    Justina_
    Poziom 2  

Witam!

Chcę podłączyć netbooka MSI Wind U100 do telewizora LG, który nie posiada VGA. Od dwóch dni przeszukuję fora w poszukiwaniu sposobu i nie znalazłam odpowiedzi czy zadziała jeśli spróbuję podłączyć do netbooka adapter z VGA na 3xRCA (czerwony, zielony, niebieski) i stąd kabel 3XRCA do tv.

Czy ktoś próbował tak podłączyć?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

0 8
  • #2 30 Sie 2013 12:36
    metalMANiu
    Poziom 16  

Hej, ten sposób jest dobry. Jeśli nie masz dużych wymagań co do jakości obrazu to nawet najtańsza przejściówka z allegro powinna dać radę.

Nie polecam wykonywania takiej przejściówki na własną rękę - też działa ale szkoda nerwów! :)

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #3 30 Sie 2013 12:53
    egon42
    Poziom 36  

metalMANiu napisał:
    Hej, ten sposób jest dobry. Jeśli nie masz dużych wymagań co do jakości obrazu to nawet najtańsza przejściówka z allegro powinna dać radę.
    To ciekawe a gdzie masz w tym sygnale synchronizację H i V bo z VGA taka wychodzi na pinach 13 i 14 gdzie ją podłączysz w RCA i jak to zrobisz.
    Justina_ napisał:
    adapter z VGA na 3xRCA (czerwony, zielony, niebieski) i stąd kabel 3XRCA do tv.
    A te 3RCA to w tv jak są opisane jakie to wejście?.

0
  • #4 30 Sie 2013 13:02
    Justina_
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź :)
    Na allegro po 15zł są takie przejściówki, więc chyba sprzętem z najwyższej półki to to nie jest. Na jakość fullHD nie liczę, ale jeśli będę oglądać film z napisami to chyba będą czytelne?
    A bawić się w robienie samemu nie zamierzam :)

Dodano po 4 [minuty]:

egon42 napisał:

Tv wisi na ścianie i ciężko mi dojrzeć jak jest to opisane, teraz lecę do pracy, ale jutro ściągnę i zobaczę.

0
  • #5 30 Sie 2013 13:24
    metalMANiu
    Poziom 16  

egon42 napisał:
    To ciekawe a gdzie masz w tym sygnale synchronizację H i V bo z VGA taka wychodzi na pinach 13 i 14 gdzie ją podłączysz w RCA i jak to zrobisz.

Faktycznie, nie podłączy się synchronizacji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Czyli dużo pewniejsze będzie połączenie przez SCART (eurozłącze). W takich przejściówkach używa się już synchronizacji.

Ponadto kolega tzok napisał w https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6376585#6376585:
    "Jedyne na 100% działające rozwiązanie to konwerter VGA na PAL, np. Grand Hand View. Wszelki "przejściówki" VGA na SCART wymagają aby karta graficzna generowała sygnał PAL, co zazwyczaj w przypadku kart laptopowych jest niemożliwe"

0
  • #6 02 Wrz 2013 15:40
    Justina_
    Poziom 2  

egon42 napisał:

Component AV in, te trzy podpisane video, a dwa pozostałe (żółty, czerwony) audio.

Podpowie ktoś jak wygląda konwerter VGA na PAL i gdzie go można kupić? Na allegro nie mogę nic takiego znaleźć.

0
  • #7 02 Wrz 2013 20:34
    h jaworski
    Poziom 39  

Justina_ napisał:
    konwerter VGA na PAL
    Bo to nie ma być konwerter na PAL tylko pewnie na euro ale tak ogólnie to nawet nie wiemy jaki to tv i jakie ma wejścia to jak można pomóc trzeba by go zdjąć ze ściany i napisać jaki model.

0
  • #8 07 Wrz 2013 10:58
    Justina_
    Poziom 2  

h jaworski napisał:
    napisać jaki model

LG 42LN5400-ZA

Wejścia ma 2x hdmi, euro, component av in o którym wspominałam, antena i digital audio out.

0
  • #9 07 Wrz 2013 12:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Justina_ napisał:
    Chcę podłączyć netbooka MSI Wind U100 do telewizora LG, który nie posiada VGA.

Justina_ napisał:
    LG 42LN5400-ZA

Wejścia ma 2x hdmi,

Poszukaj konwertera VGA AUDIO->HDMI.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo