Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie magnetowidu do laptopa

majkel123123 30 Sie 2013 17:59 2064 2
  • #1 30 Sie 2013 17:59
    majkel123123
    Poziom 10  

Witam,
    przez laptopa chciałbym odbierać sygnał z eurozłącza, które znajduje się w magnetowidzie, który z kolei, jest podłączony do laptopa za pomocą kabla antenowego oraz tunera DVB-t usb od mediatech. Istnieje problem, ponieważ magnetowid wysyła sygnał przez kabel antenowy wyłącznie analogowo a tuner mediatech mt4171 obsługuje jedynie sygnał cyfrowy dvb-t.

Czy istnieje jakiś adapter, który miałby nadawać przez kabel antenowy sygnał cyfrowy, a z drugiej strony adaptera miałoby być gniazdo scart? - wtedy takowy adapter zastąpiłby magnetowid. Zależy mi też na tym aby do tego adaptera dałoby się też podłączyć antenę pokojową do odbioru telewizji.

Innym rozwiązaniem, które przyszło mi do głowy jest zastosowanie innego konwertera. To znaczy - z jednej strony USB, a z drugiej wejście scart. Wtedy komputer miałby wykryć taki konwerter jako zwykłą kamerkę internetową. Niestety jednak nigdzie nie znalazłem takiego sprzętu.

Czy ktoś ma może pomysł jak poradzić sobie z tym fantem?

Czekam na odpowiedzi oraz z góry dziękuję.

1 2
  • Pomocny post
    #2 30 Sie 2013 18:07
    szafarz
    Poziom 18  

Nie ma takich konwerterów, to znaczy tanich urządzeń nadających cyfrowy sygnał DVB-T, ale są za to karty telewizyjne (analogowe) z wejściem liniowym, które to rozwiążą wprost (nie od d.. strony). Ponieważ telewizja analogowa jest już w Polsce przeszłością na portalach aukcyjnych można pewnie tanio kupić takie cacka. Na początek polecam słowo kluczowe grabber a dalej to już jakoś pójdzie.

0
  • #3 30 Sie 2013 18:22
    majkel123123
    Poziom 10  

Dzięki. Chyba zrobię tak jak mówisz - tuner mediatech będzie służył za odbiornik telewizji cyfrowej z anteny, a taki grabber będzie odbierać sygnał z magnetowidu.

W ogóle nie wiedziałem o istnieniu takiego cacka - jeszcze raz dziękuję.

Mam jeszcze pytanie czy wie ktoś na czym polega oprogramowanie takiego grabbera? To znaczy - czy służy ono tylko i wyłącznie do zgrywania nadawanego przez jakieś urządzenie sygnału, czy istnieje też funkcja aby tylko oglądać strumień nadawany przez magnetowid bądź inne urządzenie?
    Może ktoś ma takie urządzenie?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo