Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic ms5 - obraz "na żywo" przez cinch i grabber usb w komputerze

piotr658 30 Sie 2013 18:03 1620 8
  • #1 30 Sie 2013 18:03
    piotr658
    Poziom 8  

Witam, mam takie pytanie czy da się podłączyć kamerę vhs - Panasonic ms5 przez kable cinch do komputera i uzyskać z niej obraz "na żywo" ? Chciałbym używać jej, np. jako kamery internetowej, monitoring live, itp.

0 8
  • #2 30 Sie 2013 23:06
    anmedia
    Poziom 39  

Nie, nie da sie. Mozesz kamere podlaczyc, owszem uzyskasz obraz na "zywo" ale wylacznie na wlasnym komputerze, z oprogramowaniem do przechwytywania obrazu i oczywiscie za pomoca specjalnej karty. Grabber do tego sie nie nadaje, pozwala jedynie zgrac z kamery obraz do komputera.

piotr658 napisał:
    Chciałbym używać jej, np. jako kamery internetowej, monitoring live, itp.

Kamery na USB z odpowiednim systemem monitoringu.

0
  • #3 30 Sie 2013 23:37
    majkel123123
    Poziom 10  

Jeżeli chcesz do monitoringu użyć kamery VHS, to według mnie lepszym rozwiązaniem będzie kupno zwykłej internetowej kamerki.

0
  • #4 02 Wrz 2013 08:00
    piotr658
    Poziom 8  

Dzięki. A jeśli Grabber się nie nadaje to jakiej "specjalnej karty" użyć?

0
  • #5 02 Wrz 2013 12:08
    anmedia
    Poziom 39  

piotr658 napisał:
    A jeśli Grabber się nie nadaje to jakiej "specjalnej karty" użyć?

Sa specjalne karty do monitoringu od kilku do kilkunastu kamer. Maja takze specjalne oprogramowanie pozwalajace na nagrywanie z dowolnej lub wszystkich kamer. I przede wszystkim uzywaja kodeka o wysokiej kompresji (kamery przemyslowe) co pozwala na spore zaoszczedzenie miejsca na dysku.

Szukaj w temacie monitoring.

0
  • #7 03 Wrz 2013 23:19
    anmedia
    Poziom 39  

Trudno powiedziec, cena tego cuda jest smieszna. Powazna wada jaka jest podana, to w przypadku nagrywania z 4 kamer jednoczesnie uzyskujesz zaledwie 6kl/s, to troche malo do plynnosci obrazu. Oczywiscie nie zauwazylem, nie doczytalem w jaki sposob nagrywa z 4 kamer, czy jako jeden obraz czy kazdy jako osobny. Ale obstawiam za drugim.
    No i ma zaledwie jeden kanal audio. Nie masz mozliwosci uzyskania dzwieku z kazdej kamery!

Oczywiscie zalezy do czego potrzebujesz, jesli Ci to wystarczy kup na probe, zawsze masz 7 dni na zwrot.

0
  • #8 06 Wrz 2013 23:19
    piotr658
    Poziom 8  

Potrzebuje tylko 1 kamery a dźwięk nie potrzebny wiec chyba to mogę brać no nie?

0
  • #9 06 Wrz 2013 23:21
    anmedia
    Poziom 39  

piotr658 napisał:
    Potrzebuje tylko 1 kamery a dźwięk nie potrzebny wiec chyba to mogę brać no nie?

Zawsze masz 7 dni na zwrot. Najlepiej ustal to ze sprzedawca zeby pozniej nie bylo problemow np z odzyskaniem kasy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo